Sony Xperia ion – przód i tył

Android 4.1.2 Jelly Bean dla Xperii ion już dostępny

Posiadacze Xperii ion, mam dla Was doskonałą wiadomość – Sony nareszcie rozpoczęło proces aktualizowania Waszego smartfonu do nowszej wersji systemu Android, 4.1.2 Jelly Bean.

Sony Xperia ion - przód i tył

Według użytkowników tego urządzenia, upgrade jest dostępny zarówno dla wariantu z LTE, jak i tego z łącznością HSPA (wersja firmware to 6.2.B.0.211. Oczywiście, jak to zwykle bywa z tego typu aktualizacjami, może zająć trochę czasu zanim wszystkie urządzenia ją otrzymają, gdyż Sony rozsyła Jelly Bean dla Xperii ion etapami. Upgrade jest udostępniany poprzez OTA (Over-the-Air) oraz przez program Sony PC Companion, dlatego jeśli chcecie sprawdzić dostępność ROMu, róbcie to poprzez te kanały.

Sony Xperia ion - aktualizacja do Jelly Bean

Sony Xperia ion to jak na dzisiejsze standardy, już dość stare urządzenie. Premiera tego smartfona odbyła się w Las Vegas, na targach CES 2012. Ion do sklepów trafił w czerwcu zeszłego roku, na początku z systemem Android 2.3 Gingerbread, a potem został zaktualizowany do 4.0 Ice Cream Sandwich. Xperia ion to w naszym kraju raczej mało popularne urządzenie, które jest w zasadzie nieco uboższym wariantem Xperii T.

Jak zwykle, mam do posiadaczy tego urządzenia wielką prośbę. Jeśli komuś uda się zaktualizować swój smartfon (oficjalnymi kanałami) do 4.1.2 Jelly Bean, niech będzie tak uprzejmy i napisze o tym fakcie w komentarzu, pod tekstem. Oczywiście o braku dostępności JB dla Xperii ion w Polsce też możecie pisać, przynajmniej dowiemy się wtedy, czy Sony działa u nas sprawnie, czy trochę ospale.

Źródło: XperiaBlog


  • piotr

    No ja w swoim jeszcze nie mam aktualizacji, a znów kolega już jakiś czas temu ją ma