Sony Xperia S – Android 4.1.2

Android 4.1 Jelly Bean dla Sony Xperia S – są już pierwsze zrzuty ekranu

Xperia S na swoją aktualizację do Jelly Bean musi niestety jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz w sieci pojawiło się kilka zrzutów ekranu, prezentujących oficjalny soft.

Sony Xperia S - Android 4.1.2

Xperia S swoją premierę miała na zeszłorocznych targach CES. Smartfon nie zrobił co prawda tak wielkiego szumu, jak Xperia Z na tegorocznym CES – mimo wszystko był wtedy wielkim wydarzeniem. Xperia S pierwotnie wystartowała z systemem Android 2.3.5 Gingerbread, jednak Sony krótko potem zaktualizowało urządzenie, do 4.0.4 Ice Cream Sandwich. To oczywiście nie ostatni upgrade dla tego smartfonu, bo w drodze już jest Jelly Bean w wersji 4.1.2.

Co posiadacze Xperii S otrzymają wraz z aktualizacją? Nowych funkcjonalności będzie całkiem sporo, dostaniemy m.in. zaawansowane zarządzanie energią, Find My Xperia oraz Screen Mirroring. Poza tym dostępne będą wszystkie te udogodnienia, jakie niesie ze sobą Android 4.1 – czyli Project Butter, Google Now itp.

Jak już wspomniałem na początku, na JB dla modelu S będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Według najnowszych informacji, Sony planuje jego publikację nie wcześniej, niż w kwietniu.

Aktualizacja (16.04.2013): Informacje, które wyciekły od francuskiego operatora komórkowego SFR sugerują, że Jelly Bean dla Xperii S pojawi się dopiero w maju. Będzie to najprawdopodobniej ostatnia aktualizacja dla tego smartfonu.

Źródło: XDA-Developers