Sony Xperia S – Android 4.1.2

Android 4.1 Jelly Bean dla Xperii S jeszcze w tym miesiącu?

Sony Xperia S, która swoją premierę miała nieco ponad rok temu, startowała z systemem Android w wersji 2.3.5 Gingerbread, by potem dostać aktualizację do 2.3.7 i w końcu do Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, na podstawie którego działa po dziś dzień. Czy to możliwe, że Android w najnowszej (no prawie) wersji 4.1 Jelly Bean, trafi na tą słuchawkę jeszcze w tym miesiącu?

Sony Xpeira S - tweet o aktualizacji do Jelly Bean

Niemiecki oddział Sony, poprzez swoje oficjalne konto na Twitterze poinformował, że Android 4.1 dla modelu Xpeira S, zostanie udostępniony już w tym miesiącu. Wszystko wskazuje więc na to, że Sony prawie ukończyło testy nowego OS dla Xperii S i wreszcie zacznie go rozprowadzać. Zresztą, pod koniec stycznia mogliście przecież oglądać pierwsze zrzuty ekranu, prezentujące JB dla Xperii S.

Oczywiście fakt, że Sony Germany informuje swoich użytkowników o marcowej aktualizacji, nie oznacza wcale, że Jelly Bean dla „Eski” zostanie w tym samym czasie udostępniony także dla reszty świata (w tym Polski). Pozostaje być jednak dobrej myśli i mieć nadzieję, że Sony w naszym kraju nie będzie zwlekać i JB wypuści w tym samym terminie, co Sony Germany. A tak w ogóle, to byłoby bardzo miło, gdyby Sony Polska, poprzez swój Twitter (który posiada) również i nas informowało o nadchodzących aktualizacjach. Nikt nie musiałby wtedy nerwowo obgryzać swoich paznokci i zastanawiać się, czy jego Xperia S dostanie Jelly Bean w tym miesiącu, czy może w następnym (albo za pół roku). Jedyne, co można teraz znaleźć na Twitterze Sony Polska to sterta jakże przydatnego, marketingowego bełkotu.

Aktualizacja: Niestety, okazało się, że niemiecki oddział pomylił się i aktualizacja JB dla Xperii S wcale nie pojawi się w marcu, ale zgodnie z wcześniejszym planem (czyli nie wcześniej, niż w kwietniu).
Dzięki Szymon za informację.

Źródło: Sony Germany, Twitter


 • Szymon

  To info już było ponad tydzień temu, w tym czasie niemiecki oddział Sony zdołał już napisać na twitterze, że pomylili się i aktualizacje będą zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

  • http://smartfan.pl Noob

   Dzięki za informację, postaram się w takim razie sprostować artykuł. Mimo wszystko szkoda, że Xperia S nie dostanie JB szybciej, niż zakładano.

   • Szymon

    Proszę uprzejmie, choc osobiście jestem tą informacją niepocieszony, tak jak zapewne wielu użytkowników Xperii S :(