Android – robocik

Android 4.2.2 dla Galaxy S III i Note II będzie później, niż zakładano?

Według portalu SamMobile aktualizacja do Jelly Bean w wersji 4.2.2 dla smartfonów Galaxy Note II i Galaxy S III, będzie opóźniona. Dlaczego tak się stanie?

Android - robocik

Galaxy S III i Note II działają w tej chwili w oparciu system Android 4.1.2 Jelly Bean. Nie ma w tym oczywiście nic złego, bo ta odsłona „Zielonego Robocika” jest bardzo stabilna, ma zaimplementowany Project Butter (dla lepszej płynności interfejsu użytkownika), udoskonalony Google Now, fajniejszy pasek powiadomień oraz wiele innych udogodnień.

Pomimo „świetności” wersji 4.1.2 JB, nie jest ona w tej chwili najnowszą odsłoną Andka. Najświeższym i jednocześnie najbardziej pożądanym wariantem Androida, jest 4.2.2 Jelly Bean, którego oczywiście wszyscy posiadacze Galaxy Note II i S III bardzo chcą mieć. Wiemy już, że Samsung dla tych dwóch smartfonów chce wprowadzić te same, programowe funkcje, które ma w tej chwili Galaxy S4. Niestety, według SamMobile Android 4.2.2 dla tych dwóch smartfonów będzie opóźniony, a to ze względu na nową nakładkę TouchWiz, która przed wdrożeniem musi zostać gruntownie przetestowana. Nie wiadomo jeszcze, ile „obsuwa” potrwa, jednak zważywszy na fakt, że z Andkiem 4.2.2 śmiga już cała masa urządzeń Samsunga, nie powinno to zająć zbyt długo.

Pamiętajcie oczywiście, że SamMobile nie jest oficjalnym źródłem informacji, więc niniejszą wiadomość traktujcie raczej jako plotkę. Równie dobrze może się przecież okazać, że Samsung wypuści 4.2.2 dla tych dwóch urządzeń np. w przyszłym tygodniu. Właścicielom Note II i S III pozostaje mi jedynie życzyć dużo cierpliwości.

Źródło: SamMobile