HTC ONE M7 – biały i czarny

Android 4.2.2 dla HTC One pojawi się w ciągu kilku tygodni

HTC One działa w tej chwili pod kontrolą systemu Android 4.1.2 Jelly Bean, jednak według źródeł znajdujących się wewnątrz HTC, aktualizacja do najnowszego „Andka” 4.2.2 Jelly Bean, pojawi się w ciągu kilku, najbliższych tygodni.

HTC One

Wejście do sklepów HTC One, było dla tajwańskiego producenta (i wszystkich osób, które chciały go kupić) prawdziwą gehenną. Przez problemy z dostawami niektórych komponentów, w polskich sklepach ten model tak naprawdę pojawił się dopiero kilka dni temu, z prawie dwumiesięcznym opóźnieniem.

HTC, chcąc nadal uatrakcyjniać swój smartfon, wkrótce wypuści dla niego aktualizację do najnowszej wersji systemu Android, 4.2.2 JB. Na bazie Androida 4.2.2 już od samego początku działa m.in. główny rywal HTC One, Samsung Galaxy S4. Nie ma się więc co dziwić, że HTC też chce być pod tym względem bardziej konkurencyjne. Jeśli upgrade faktycznie pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni, będzie to ogromny plus dla tajwańskiego producenta. Dla porównania powiem tylko, że np. Sony już podczas styczniowej premiery modelu Xperia Z obiecywało, że krótko potem wypuści dla niego Android 4.2.2. Niestety, od tego wydarzenia minęły już prawie cztery miesiące, a aktualizacji jak nie było, tak nie ma.

Co, oprócz zaktualizowanego systemu Android przyniesie dla HTC One nowy update? Mówi się m.in. o widgetach na ekranie blokowania, ulepszonej obsłudze gestów przez wbudowaną klawiaturę, szybkich ustawieniach itp. Pamiętajcie oczywiście, że powyższe info ma nieoficjalny charakter. Nie zdziwcie się więc, jeśli Wasz HTC One w ciągu 2-3 tygodni nie otrzyma systemu Android w wersji 4.2.2.

Źródło: PhoneArena