Sony Xperia Z – Android 4.2.2

Android 4.2.2 dla Xperii Z: aktualizacja rozpoczęta

Dla wszystkich tych, którzy z utęsknieniem czekali na Android 4.2.2 dla swojej Xperii Z, mam dobrą wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że oczekiwanie dobiegło końca a Sony nareszcie rozpoczęło aktualizację OS swojego smartfonu do wersji 4.2.2.

Sony Xperia Z - Android 4.2.2

Upgrade jest w tej chwili rozpowszechniany dla Xperii Z w wariancie C6603, czyli tej z łącznością LTE. Pierwsi użytkownicy z Chin i Hiszpanii już donoszą, że nowy firmware jest dla nich dostępny. Niestety nie wiem, jak wygląda sytuacja w Polsce, ale jak zwykle liczę na Was drodzy czytelnicy i posiadacze „Zetki”, że jeśli już zaktualizujecie swój smartfon (albo i nie), to dacie o tym znać w komentarzu pod tekstem.

Jakie zmiany niesie ze sobą Android 4.2.2 Jelly Bean dla Xperii Z? Niestety Sony póki co nie ujawniło żadnej listy zmian, więc jedynym pewnikiem są tutaj „fabryczne” nowości z Andka 4.2.2. Poza tym na powyższym zrzucie ekranu widać, że firmware został stworzony w oparciu o najnowszą wersję kernela Androida, 3.4.0, a jego numer to 10.3.A.0.423.

Gdyby ktoś nie mógł się doczekać oficjalnej „dostawy” oprogramowania od Sony, a zna się trochę na flashowaniu smartfonów, to zawsze może ściągnąć i zainstalować ROM na własną rękę. Stosowne pliki znajdują się w linku źródłowym tego tekstu. Ja radzę jednak poczekać na aktualizację z oficjalnego źródła, bo flashowanie na własną rękę może się zakończyć utratą gwarancji i trwałym uwaleniem smartfona.

Źródło: Tutto Android