Android 4.2

Android 4.2.2 OTA dla HTC One już dostępny na Tajwanie

HTC udostępniło poprzez OTA aktualizację do Androida 4.2.2 Jelly Bean dla modelu HTC One. Niestety, upgrade póki co jest dostępny wyłącznie dla obywateli Tajwanu.

Android 4.2

Niniejsza wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich posiadaczy One, bo HTC rozpoczęło aktualizację przed wcześniej zapowiedzianym terminem (połowa lipca). Upgrade waży aż 465MB i podnosi wersję firmware smartfona do numeru 2.24.709.1.

Oczywiście oprócz wszystkich zmian, jakie daje sam system Android 4.2.2, tajwański producent zaimplementował do firmware także sporo własnych nowinek. Można teraz np. usunąć z ekranu głównego dolny pasek z ikonami, robiąc w ten sposób więcej miejsca na pulpit. Zmiany dotknęły także ekran blokowania, który ma teraz nowy styl widgetów. Przemodelowano również panel widgetów, a poziom baterii jest wyświetlany na pasku stanu.

To naturalnie nie wszystkie zmiany wprowadzone przez HTC. Panel szybkich ustawień może teraz wyświetlać domyślnie aż 12 parametrów. Przerobiono także trochę interfejs kamery, dzięki czemu mamy możliwość zablokowania ustawień automatycznego balansu bieli oraz autofokusu.

Niestety HTC nie podało żadnych, przybliżonych terminów, w których aktualizacja OTA (Over-the-Air) zostanie udostępniona także poza Tajwan. Można się jednak spodziewać, że skoro Tajwańczycy już się z niej mogą cieszyć, to w ciągu najdalej kilku tygodni, powinna pojawić się również dla reszty świata. Jeśli będziecie mieli na ten temat jakiekolwiek informacje, nie krępujcie się o tym napisać w komentarzu. Więcej na temat Androida 4.2.2 Jelly Bean dla HTC One, możecie przeczytać TUTAJ.

Źródło: GSMArena