Android 4.3 Jelly Bean – logo

Android 4.3 dla Galaxy Note II jest już w fazie testów

Według opublikowanego w środę raportu, Samsung rozpoczął testowanie Androida 4.3 Jelly Bean dla phabletu Galaxy Note II. Ten sam raport zdradza także, że Galaxy S4 Andka w wersji 4.3 powinien dostać już w przyszłym miesiącu.

Android 4.3 Jelly Bean - logo

Niestety terminy aktualizacji, które ujawniono w środowym raporcie nie zgadzają się z tym, co słyszeliśmy podczas prezentacji Galaxy Note 3. Przedstawiciele Samsunga twierdzili wtedy, że upgrade dotrze do „starszych” urządzeń jeszcze w październiku. Tymczasem okazuje się, że jedynie Galaxy S4 może się załapać na upgrade w październiku. Galaxy S III dostanie swoją aktualizację na przełomie października i listopada, a smartfblet Galaxy Note II otrzyma ją dopiero w listopadzie lub grudniu.

Pojawiły się także spekulacje nt. ewentualnego upgrade do 4.3 dla gigantów Galaxy Mega 6.3 oraz Galaxy Mega 5.8. W tym przypadku nie ujawniono jednak żadnych szczegółów odnośnie terminu.

Niestety nic nie wiadomo o wypuszczeniu przez Samsunga aktualizacji do najnowszej, niezaprezentowanej jeszcze odsłony „Zielonego Robocika” – 4.4 KitKat. Te informacje pojawią się zapewne dopiero pod koniec roku, kiedy KitKat zagrzeje już swoje miejsce.

Jeśli mam wyrazić swoją opinię na temat tempa samsungowych aktualizacji, to oczywiście bardzo cieszy mnie fakt, że koreański producent zdecydował się na „przeskoczenie” systemu Android 4.2 podniesienie softu od razu do 4.3. Z drugiej strony np. taki Galaxy Note II swój debiut zaczynał z Androidem w wersji 4.1.2 – i do tej pory nie dostał żadnej, nowej wersji tego OS’a. Według mnie Samsung powinien mimo wszystko sprawniej wprowadzać nowy soft do swoich produktów – bo trwa to zbyt długo.

Źródło: SamMobile