Sony Xperia V – czarna i biała

Android 4.3 dla Sony Xperia T i Xperia V już wkrótce?

Sony Xperia T (LT30p, LT30a) oraz Xperia V (LT25i), czyli smartfony japońskiego producenta, które swoją premierę miały w pierwszej ołowie 2012 roku, wkrótce mogą dostać Android 4.3 Jelly Bean.

Sony Xperia V - czarna i biała

Skąd w ogóle informacja, że Xperia V i T dostaną Andka 4.3? PTCRB, czyli organizacja zajmująca się certyfikowaniem nowego oprogramowania, zatwierdziła właśnie dla V i T nowy firmware, którego wersja to 9.2.A.0.276. Co prawda nie mamy tu bezpośredniego odniesienia do 4.3 Jelly Bean, jednak według XperiaBlog tak duży przeskok (poprzednia wersja softu to 9.1.A.1.145) sugeruje podwyższenie wersji systemu.

Android 4.3 Jelly Bean dla Xperii V i Xperii T potwierdzają także strony wsparcia Sony Mobile. Według nich 4.3 powinien dla tych dwóch smartfonów pojawić się jeszcze w tym miesiącu (co jest raczej mało prawdopodobne, bo dzisiaj przecież ostatni dzień roku). W podobnej sytuacji co Xperia T, jest bardzo blisko powiązany z nią model Xperia TX, który swój upgrade teoretycznie również powinien dostać przed końcem roku.

Jeśli chodzi o Android 4.4 KitKat, to według oficjalnych informacji – Sony sprawdza, czy Xperia V, Xperia T i Xperia TX podołają takiej aktualizacji. Mimo wszystko pamiętajmy, że te sprzęty nie są starsze niż 18 miesięcy, jest więc wielce prawdopodobne, że KitKat pojawi się i dla nich.

Aktualizacja (14.II.2014): Na oficjalnej stronie Sony pojawiła się dzisiaj informacja, według której smartfony Xperia T, TX oraz V – dostają właśnie firmware w wersji 9.2.A.0.295, który zawiera Android 4.3 Jelly Bean.

Nowa aktualizacja ulepsza m.in. płynność działania sprzętu, dodaje nowy zaktualizowany launcher od Sony, zwiększa żywotność baterii, upgrade’uje aplikacje związane z multimediami, poprawia bezpieczeństwo oraz dodaje możliwość wyboru nowego, białego interfejsu.

Jeśli jesteś posiadaczem którego z tych trzech smartfonów to radzę Ci już w tej chwili sprawdzić, czy przypadkiem nowy firmware nie jest już dla Ciebie dostępny. Gdyby komuś udało się zaktualizować Xperię pochodzącą z polskiej dystrybucji – niech koniecznie da o tym znać za pomocą komentarza.


 • zabek

  Niebrandowana Xperia V dziś obwieściła, że mam do pobrania aktualizację systemu. Ładuję baterię i zobaczą jak to pójdzie 😉

 • Jakub Imbrzykowski

  Dziś rano mój LT30p wyświetlił powiadomienie o możliwości aktualizacji :)

  • jarek

   Moja dziewczyna tez juz ma a ja nie,.od czego to jest zalezne?

 • Dawid

  Mam Sony Xperię T i dwa dni temu aktualizowałem Androida do wersji 4.3 za pomocą Sony PC Companion 2.1. Dużo rzeczy zmieniło się na plus, ale interface aparatu jest trochę dziwny.

 • Roman

  Program :
  Sony PC Companion 2.1 i poczekać na aktualizację XP – V

 • Mirek

  Potwierdzam aktualizację przez PCC .
  Ogólnie po aktualizacji nie zauważyłem żadnych zmian na lepsze ,tylko na gorsze .Trochę namieszali ,pozmieniali położenie różnych wejść do programów ,
  na programy mniej użyteczne.W szybkości nic nie zauważyłem.
  Według mnie, poprzednia wersja była lepsza.
  Ocenicie sami 😉

 • kaman

  Tą starą już aktualizację 4.3 robią już od grudnia ,już mogli to sobie darować i dać 4.4

 • Mateusz

  Posiadam niebrandowaną Xperie T i nadal cisza :(

 • Łukasz

  ja juz posiadam 4.3 przez PCC pare minut temu

  • Johny

   A jaki masz telefon?

 • qwerty

  Mam niebrandowaną Xperie V i na razie cisza.

  • qwerty

   Potwierdzam, wystarczy podlaczyc telefon pod Sony PC Companion i aktualizacja zostanie wyswietlona.