Sony Xperia Z1 – front i tył

Android 4.3 dla Sony Xperia Z1 i Z Ultra już jest

Sony rozpoczęło proces aktualizowania smartfonu Xperia Z1 i phabletu Xperia Z Ultra do Androida w wersji 4.3 Jelly Bean. Jak to zwykle przy tego typu aktualizacjach bywa, producent oprócz standardowych udoskonaleń będących częścią systemu 4.3 Jelly Bean, dostarcza też kilka swoich własnych.

Sony Xperia Z1 - front i tył

Model Z Ultra dostał m.in. usługę Smart Social Camera, która była do tej pory wyłącznie domeną Xperii Z1. Obydwa smartfony otrzymały także uaktualnienia do swoich fabrycznych appek, począwszy od Walkmana, poprzez Messaging oraz Track ID, a skończywszy na MyXperia. Sony wprowadziło tu również opcję Xperia Themes (tematy Xperia), która pozwala na ściągnięcie gotowych paczek z tematami dla interfejsu użytkownika.

Jeśli chodzi o Android 4.3 Jelly Bean, to od strony widocznej dla użytkownika niesie on jedynie kosmetyczne zmiany. Są tu pewne modyfikacje powiadomień, obsługa wielu kont użytkowników itp. Więcej nowinek siedzi za to „pod maską” nowego Andka. Jest tu wsparcie dla OpenGL ES 3.0, poprawki do wyświetlania grafiki 3D, Bluetooth 4.0 natywne dostał wsparcie dla trybu oszczędzania energii itd. Jeśli chcecie przeczytać o wszystkich tych zmianach, zapraszam do lektury mojego poprzedniego tekstu.

Upgrade jest udostępniany przez Sony już teraz, więc posiadaczom Xperii Z1 i Xperii Z Ultra radzę na bieżąco sprawdzać, czy nowy firmware nie jest już przypadkiem gotowy do pobrania. Gdyby ktoś w Polsce otrzymał aktualizację, niech będzie tak miły i podzieli się pierwszymi wrażeniami na jej temat za pomocą komentarza.


  • Aphelium

    Troche pozno. Producenci innych flagowcow mysla raczej o kitkat a nie 4.3 no ale lepiej pozno niz pozniej…

    • http://smartfan.pl/ Noob

      To prawda, ale lepiej późno niż wcale. A w przyszłym roku (oby na początku) powinien pojawić się KitKat.