Android 4.3 Jelly Bean

Android 4.3 Jelly Bean po raz pierwszy pojawił się na zdjęciach i wideo

Entuzjaści systemu Android byli zapewne mocno zawiedzeni faktem, że Google na konferencji Google I/O, nie zaprezentowało nowej odsłony systemu Android, 4.3 Jelly Bean. Całe szczęście na pierwsze zdjęcia wersji 4.3 nie musieliśmy zbyt długo czekać.

Android 4.3 Jelly Bean

Fotografie, które możecie tu oglądać, przedstawiają smartfon Nexus 4, z zainstalowaną najnowszą odsłoną systemu Android. Ten demonstracyjny Nexus został wystawiony na targach, o których szczerze mówiąc słyszę pierwszy raz w życiu – Thailand Mobile Expo 2013.

Na zdjęciach w zasadzie nie widać zbyt wielu nowinek. Największą zmianą, jaką możemy zauważyć, jest interfejs kamery, który ma zupełnie inne przyciski sterowania funkcjami aparatu.  UI kamery systemu Android 4.3 zawiera teraz pierścień, za pomocą którego można regulować takie ustawienia, jak HDR, kontrast, rotacja, balans bieli itp. Po co ta zmiana? Google najwyraźniej słucha swoich użytkowników, którzy bardzo mocno narzekali na interfejs kamery systemu Android 4.2 (podczas manipulowania w UI zasłanialiśmy kciukiem niektóre przyciski, co utrudniało ustawianie aparatu).  Jak możecie zobaczyć na jednym zdjęć, build nowego Androida to JWR45B i jest datowany 14 maja.

Oczywiście zawsze istnieje szansa, że tego typu przeciek to żart któregoś z internautów. W tym przypadku można to jednak wykluczyć, bo powyższe zdjęcia zostały opublikowane przez różne osoby. W sieci pojawiło się nawet nagranie wideo, na którym widać działanie nowego interfejsu kamery w 4.3 Jelly Bean.

Kiedy nowa odsłona „Zielonego Robota” zostanie oficjalnie zademonstrowana? System jest jeszcze w fazie testów, jednak niektóre przecieki sugerują, że Google ma zamiar pokazać 4.3 Jelly Bean już 10 czerwca.

Źródło: XDA-Developers