Android 4.3 Jelly Bean – logo

Android 4.3 wypatrzony na Galaxy S4 (aktualizacja)

Na zrzutach ekranu, które możecie tu zobaczyć, widać Android 4.3 Jelly Bean, zainstalowany na Samsungu Galaxy S4 (I9505). Wersja oprogramowania wskazuje jednak, że zostało ono stworzone dla googlowskiej wersji tego urządzenia, opatrzonej kodem I9505G. Czego tym razem możemy się dowiedzieć?

Android 4.3 Jelly Bean - logo

Zakładając, że screeny są prawdziwe, mamy tu do czynienia z softem w wersji JWR66N.S005.130625. Numery “JWR66N” oraz “S005.130625″ wskazują, że jest to wewnętrzne, testowe oprogramowanie Samsunga. Pomijając nowy interfejs użytkownika kamery, na screenach nie widać tak naprawdę niczego nowego.

Android 4.3 Jelly Bean - UI kamery

Pewnie to dobrze wiecie, ale przypominam, że Android 4.3 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany przez Google. Twórcy Androida wypuszczają wersję 4.3 podobno tylko dlatego, aby większość producentów smartfonów i tabletów mogła zdążyć zaktualizować swoje produkty do Jelly Bean. Gdyby Google zbyt szybko zaprezentowało Android (5,0?) Key Lime Pie, to okazałoby się, że duża część dostępnych na rynku urządzeń (oprócz googlowskich Nexusów), działa jeszcze na bazie bardzo starej wersji Ice Cream Sandwich. Gigant z Mountain View wziął więc chyba na serio wszystkie uwagi, dotyczące ogromnej fragmentacji Androida i… wstrzymuje się z kolejnymi, dużymi edycjami swojego OS’a.

Android 4.3 Jelly Bean - About

Osobiście myślałem, że Google pokaże Android 4.3 na majowej konferencji Google I/O, tak się jednak nie stało. Ta wersja systemu zostanie więc najprawdopodobniej pokazana jeszcze przed jesienią. Dlaczego akurat przed jesienią? Bo na jesieni swoją premierę ma mieć zupełnie nowy Andek – Key Lime Pie.

Aktualizacja: To nie koniec dzisiejszych informacji na temat Android 4.3 Jelly Bean. Okazuje się, że portal SamMobile wszedł w posiadanie ROM’u z tym oprogramowaniem. Nowy firmware jest przeznaczony dla Samsunga Galaxy S4 i teraz sami możecie go ściągnąć i zainstalować na swoim smartfonie. Warto jednak zauważyć, że:

 • ROM’u nie flashuje się przez Odina
 • zainstalowanie tego firmware na waszym S4 spowoduje utratę gwarancji
 • nie warto grzebać przy swoim smartfonie, jeśli nie masz żadnego doświadczenia we flashowaniu
 • robisz to na własne ryzyko!

Szczegóły oprogramowania:

 • Wersja Android: 4.3
 • Build ID: JWR66N
 • PDA: I9505GUEUBMFP
 • CSC: I9505GXARBMFP
 • Data Build’u: 26 June 2013
 • Lista zmian: 968842

Wymagania:

 • Samsung Galaxy S4 (GT-I9505)
 • Custom Recovery (Root)

Jak zainstalować ten ROM?

 1. Skopiuj plik z ROM’em (linki w źródle) do pamięci smartfonu.
 2. Wejdź w tryb Recorvery (włącznik + przycisk podgłaszania + Home)
 3. Zrób reset fabryczny.
 4. Zrób flash nowym ROM’em.
 5. Zrestartuj smartfon.

Pamiętajcie, że Android 4.3 który ściągacie nie jest wersją oficjalną, może więc zawierać błędy i nie posiadać wszystkich funkcjonalności, które będzie mieć wersja finalna. Poniżej możecie zobaczyć galerię zrzutów ekranu z Andka 4.3.

Źródło: SamMobile