Sony Xperia SP

Android 4.3 dla Xperii SP, T, TX oraz V pojawi się najpóźniej na początku lutego

Po całej fali hejtów ze strony posiadaczy smartfonów Xperia SP, Xperia T, Xperia TX oraz Xperia V, Sony nareszcie postanowiło poinformować swoich klientów, kiedy wypuści dla tych urządzeń aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean.

Sony Xperia SP

Sony, poprzez swoje oficjalne, twitterowe konto podało informację, według której użytkowników smartfonów Xperia T, SP, TX oraz V od aktualizacji do 4.3 Jelly Bean dzieli zaledwie dwa do trzech tygodni. Upgrade jest już podobno prawie gotowy, a w tej chwili japoński producent testuje jego przedpremierowe wersje.

Słyszymy was: JB 4.3 dla Xperia T, TX, V, SP – przygotowujemy już finalne wersje i zaczniemy je wypuszczać począwszy od końca styczna lub początku lutego.

Jak zwykle oficjalny upgrade będzie przeprowadzany stopniowo, więc nie wszystkie kraje otrzymają go jednocześnie. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, czy w Polsce Android 4.3 Jelly Bean pojawi się dla tych smartfonów jeszcze w styczniu, czy może na początku lutego. Mam nadzieję, że jeśli wśród was moi drodzy czytelnicy znajdą się osoby, które dostaną 4.3 JB dla swojej Xperii T, TX, V lub SP – poinformujecie o tym wszystkich, np. poprzez komentarz pod tym tekstem lub jakiś post na naszym forum.

Czy wymieniane wyżej smartfony mogą jeszcze liczyć na dalszą aktualizację, do Andka 4.4 KitKat? Z listopadowej informacji wynika, że Sony rozważa taką ewentualność. Co jednak z tego wyjdzie? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Jeśli Sony dojdzie do wniosku, że taki upgrade pod względem wizerunkowym się opłaci, to zapewne posiadacze T, TX, V i SP dostaną swojego KitKata.


  • Qeenland

    Zauważyłem poważny problem w Xperii SP z Androidem 4.3. Jest nim „Sudden Death” telefon mimo, że jest naładowany, nagle się rozładowuje i nie chce się ponownie włączyć. Wszelkie próby ponownego uruchomianie (restart poprzez przyciski włączenia i pogłaśniania nic nie dają, tak samo jak restart od wewnątrz poprzez przycisk „off”). Z tego co się zorientowałem, przytrafia się to także Xperiom SP, w których bateria się rozładowała do końca.