Android 4.4 KitKat (KeyLimePie) – 7

Android 4.4.1 KitKat w trakcie testów, wkrótce powinien zostać opublikowany

Już wcześniej dochodziły do nas głosy, że Google pracuje nad Androidem w wersji 4.4.1, czyli pierwszą aktualizacją dla KitKat. Nowe logi serwera zdradzają, że Google może już w tej chwili testować 4.4.1.

Android 4.4 KitKat

Wczesne doniesienia na temat Androida 4.4.1 mówiły, że będzie to niewielka łatka, mająca poprawić wyświetlanie przeźroczystych pasków na tablecie Nexus 10. Google nowym patchem miało również załatać kilka błędów, jakie pojawiły się w trakcie użytkowania LG Nexusa 5 (jak np. cicho działający głośnik).

Zaprezentowane w sieci serwerowe logi ukazują, że Google testuje Androida 4.4.1 na urządzeniach Nexus 4, Nexus 5 oraz Nexus 7. Niestety wśród nich zabrakło Nexusa 10. Dodatkowo jeden z programistów, pracujących nad ROM’ami dla smartfonów HTC zdradził, że Android 4.4.1 przeznaczony dla HTC One Google Play Edition dostanie 4.4.1 (KOT49E) już „w najbliższej przyszłości”. Możemy się więc domyślać, że w podobnym czasie także i Samsung Galaxy S4 Google Play Edition dostanie podobny upgrade.

Czego jeszcze możemy się spodziewać po Androidzie 4.4.1 KitKat? To niestety pozostaje dla nas wielką zagadką. Mam nadzieję, że Google naprawi wcześniej wspomniany problem z głośnikiem Nexusa 5. Być może wraz z upgrade zostanie wprowadzone także nowe API dla kamery, dzięki któremu możliwe stanie się wykonywanie zdjęć seryjnych oraz zapis zdjęć w formie nieskompresowanej, do plików RAW. Powyższe informacje traktujcie jednak z przymrużeniem oka, bo mają one charakter całkowicie nieoficjalny.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Może poprawią głośność dzwonków i dadzą większy wybór , tak czy siak czekam na aktualizację dla mojego Nexus’5