Samsung Galaxy Note 3 – Android 4.4.2 KitKat – 8

Android 4.4.3 już do pobrania – co nowego?

Google wrzuciło dzisiaj na swoje deweloperskie strony obrazy Androida, w wersji 4.4.3 KitKat. To najnowsza wersja systemu Android, która co prawda nie niesie ze sobą jakiś przełomowych zmian, ale poprawia za to sporą liczbę błędów.

Android 4.4 KitKat - logo przed firma

Chętni, który od razu chcą ściągnąć i pobrać Android 4.4.3, niech skorzystają z linku źródłowego tego tekstu. Dla jakich urządzeń Google udostępniło nowego Andka? Wśród szczęśliwców znalazł się oczywiście najnowszy smartfon markowany przez Google, czyli Nexus 5. Oprócz tego Android 4.4.3 KitKat, mogą pobierać także posiadacze modeli Nexus 7 (2013), Nexus 7, Nexus 4 oraz Nexus 10. Należy jednak pamiętać, że Nexus 7 (2013) w wersji LTE, nie dostał jeszcze swojej aktualizacji. Pamiętajcie jednak, że wgranie takiego ROM-u na zrootowane urządzenie spowoduje, że stracicie roota.

Nowy firmware waży od 440 MB do 465 MB i wymaga wgranego trybu fastboot. Największą, widoczną zmianę w 4.4.3 KitKat, znajdziemy w aplikacji Telefon, gdzie zastosowano nowe akcenty kolorystyczne oraz zmieniono sposób korzystania z szybkiego wybierania. Inne zmiany dotyczą kamery w Nexusie 5, która powodowała w tym sprzęcie zwiększone zapotrzebowanie na CPU, a tym samym drenaż baterii. Bug był związany z obecnością programu Skype w pamięci urządzenia i powodował też brak możliwości korzystania z kamery.

Naturalnie aby zaktualizować swój googlowski sprzęt, wcale nie trzeba wgrywać tego firmware ręcznie. Równie dobrze, jeśli jesteśmy cierpliwi – możemy zaczekać na upgrade poprzez OTA, który powinien pojawić się lada dzień (tydzień).


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ha , dziś mój Nexus’5 D821 (32GB) dostał aktualizację do KK’4.4.3 , w OTA do pobierania to 92,2 MB :)
  Specjalnych zmian nie widzę po aktualizacji …. trochę inny dialer i kontakty maja kafle alfabetyczne tam gdzie nie ma foto osoby

 • wiek

  właśnie zaktualizowało mi system w nexus 5 przez ota do 443 :)

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Gratulacje, jak dla