Android 4.4 KitKat

Android 4.4.3 KitKat (build KTU72B) jest już w fazie testów?

Podczas gdy większość, nie googlowskich urządzeń nadal czeka na aktualizację do Androida 4.4.2 KitKat – w siedzibie Google najprawdopodobniej już powstaje kolejna aktualizacja dla KitKata, oznaczona numerem 4.4.3.

Android 4.4 KitKat

Android 4.4.3 KitKat kryje się pod oznaczeniem buildu KTU72B. Niestety na temat nowej wersji Andka nie wiemy zbyt wiele. Upgrade ma podobno naprawić sporo błędów obecnej wersji KitKata. Według osoby, która ujawniła informację o aktualizacji (użytkownik Twittera o ksywce LlabTooFeR), nowy firmware naprawi najbardziej uporczywy błąd Nexusa 5, który powoduje wzmożone zużycie baterii. Chodzi tutaj o aplikację kamery i jej nad wyraz duże korzystanie z zasobów CPU. Jak się zapewne domyślacie, powoduje to, że bateria urządzenia „ucieka” w zastraszającym tempie.

Niestety poza powyższymi informacjami na temat nowego firmware nie wiemy niczego innego. Możemy się jedynie domyślać, że łatek do błędów będzie sporo więcej, jednak w tej chwili nie wiemy czego konkretnie mają one dotyczyć.

Kiedy możemy się spodziewać publikacji Androida 4.4.3 KitKat? Zważywszy na fakt, że Google jeszcze go testuje, może to potrwać kilka tygodni. Wątpię aby gigant z Mountain View specjalnie przeciągał wydanie 4.4.3 do swojej czerwcowej, programistycznej konferencji Google I/O. Nie spodziewajmy się również przełomowych zmian. Wszystko wskazuje na to, że będą one jedynie kosmetyczne i poprawią błędy. Wątpię, aby Google wraz z nową odsłoną KitKata wprowadziło do niego jakieś nowe funkcjonalności.

Aktualizacja (30.III.2014): Pojawiła się już lista poprawek, jakie przyniesie Android 4.4.3 KitKat. Szczegóły znajdziecie w najnowszym tekście na ten temat.


  • Gutek

    4.4.3 a I9505 nie dostał jeszcze nawet 4.4.2. Mówię o XEO !!!

  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Bardzo mnie to cieszy i myślę że szybko dostanę aktualizacje dla mojego LG Nexus’5.

    A tak na marginesie … CM dla SGS2 też tak się stara o poprawki aktualizacje jak Samsung.
    CM to jedno wielkie gówno i bubel a na poprawki aktualizację do KK’4.4 w OTA się czeka od 6m-cy i taka sama farsa co z tym androsyfem od producentów obiecanki i kompromitacja