Android 4.4.3 KitKat – about

Android 4.4.3 KitKat dla Nexus 5 już jest!

Google opublikowało właśnie najnowszą wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego, Android 4.4.3 KitKat. Update jako do pierwszych popłynął do posiadaczy Nexusa 5 kupionego poprzez amerykańską sieć komórkową Sprint. Co poprawia nowy Andek i kiedy cała reszta googlowych sprzętów dostanie nowy soft?

Android 4.4.3 KitKat - about

Build, który otrzymują Nexusy 5 ze Sprint nosi numer KTU48F. Nowy firmware, oprócz podniesienia wersji Androida do 4.4.3, aktualizuje także obsługiwane przez smartfon pasma LTE w taki sposób, aby działały w zakresie 26 i 41 (czyli takich, na których funkcjonuje LTE Sprint).

Co dziwne, Android 4.4.3 nie pojawił się jeszcze na oficjalnej, deweloperskiej stronie Google. Wychodzi więc na to, że operatorski soft sieci Sprint pojawił się wcześniej, niż firmware dla niebrandowanych Nexusów 5.

Niestety nie posiadamy jeszcze dostępu do oficjalnej listy zmian, jakie wnosi Android 4.4.3 KitKat. Mimo wszystko z poprzednich przecieków wiadomo, że nowy Andek to raczej łatka poprawiająca sporą listę bugów, które istnieją w Androidzie 4.4.2. Po wersji 4.4.3 nie spodziewajcie się więc nowych funkcjonalności.

Pełną i najaktualniejszą listę zmian Androida 4.4.3 znajdziecie tutaj. Oczywiście fakt, że Sprint już posiada upgrade do Andka 4.4.3 świadczy o tym, że pojawi się on także lada chwila dla reszty Nexusów 5 oraz całej linii produktów Google. Mówiąc „całej linii produktów Google” mam oczywiście na myśli te sprzęty, które dostały oficjalny upgrade do Androida 4.4 KitKat.

Co z innymi urządzeniami, niebędącymi pod bezpośrednią opieką Google? Tutaj niestety pozostaje nam wróżenie z fusów, bo upgrade innych smartfonów i tabletów zależy wyłącznie od ich producentów. Jestem jednak pewien, że tacy giganci, jak Samsung, LG, HTC, czy też Sony – wypuszczą Android 4.4.3 KitKat dla swoich sprzętów lada chwila. W końcu jest to jedynie poprawka do błędów, a nie całkiem nowy OS.