Sony Xperia Z1 Compact – kolory, czarny

Android 4.4.4 KitKat już dostępny dla Sony Xperia Z1 Compact

Sony postarało się pod względem aktualizacji dla modelu Xperia Z1 Compact, i już rozpoczęło rozsyłanie Andka w wersji 4.4.4 KitKat dla tego smartfona. Co dzięki temu nowemu softowi zyskają posiadacze Z1 Compact?

Sony Xperia Z1 Compact - kolory, czarny

Tak naprawdę niewiele, bo nie ma w nim zaimplementowanych żadnych nowych funkcjonalności. Jedyna rzecz, którą wnosi Android 4.4.4 KitKat, to poprawa zabezpieczenia, chroniąca przed atakiem tzw. „man-in-the-middle”, przy użyciu błędu w protokole OpenSSL.

Sony w swoim firmware nie dodało absolutnie niczego od siebie, więc naprawdę nie spodziewajcie się tu rewolucji. Jako, że Xperia Z1 Compact działała do tej pory na bazie Androida 4.4.2 KitKat, to nowy soft zapewne przynosi też wszelkie zmiany, zawarte w wersji 4.4.3. Obejmują one m.in. poprawki do kilku błędów oraz poprawiają stabilność i wydajność Androida.

Nowy firmware dla Xperii Z1 Compact nosi numer 14.4.A.0.108. Taki sam numer softu został już certyfikowany dla modelu Xperia Z1 oraz Xperia Z Ultra, co oznacza, że także posiadacze tych smartfonów już wkrótce mogą liczyć na Androida 4.4.4. Spodziewajcie się więc, że wkrótce dla wszystkich, wymienionych tutaj urządzeń pojawi się powiadomienie OTA, o dostępności aktualizacji. Gdyby ktoś z naszego kraju już otrzymał Androida 4.4.4 KitKat, niech będzie tak uprzejmy i pochwali się tym faktem w komentarzu pod tekstem. Być może w nowym sofcie znajdziecie też coś, co nie zostało ujęte w oficjalnym changelogu.


  • titus78

    Via OTA pojawił się dzisiaj przed południem, zainstalowany

    • titus78

      dla Z1