Android KitKat – czekoladowy

Android 4.4 KitKat dla koreańskiego LG G2 już jest

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich tych osób, które kupiły LG G2 i z utęsknieniem czekają na aktualizację do Androida 4.4 KitKat. Nowy soft jest już ukończony, a LG rozpoczęło właśnie jego rozsyłanie do koreańskich posiadaczy G2.

Android KitKat - czekoladowy

Koreańczycy to w tej kwestii wielcy szczęściarze, bo reszta świata na swojego KitKata będzie musiała jeszcze poczekać. Z „mapy drogowej” francuskiego operatora komórkowego SFR wiemy jednak, że 4.4 KitKat dla LG G2 powinien dotrzeć do Europy już w grudniu. Oczywiście nie ma w tej kwestii żadnej, oficjalnej informacji, jednak grudzień wydaje się być bardzo prawdopodobnym terminem. LG G2 działa w tej chwili na bazie Androida w wersji 4.2 Jelly Bean, wygląda więc na to, że LG po prostu przeskoczy wersję 4.3 i od razu wrzuci KitKata.

Pamiętajcie oczywiście, że pojawienie się Androida 4.4 KitKat dla koreańskiego wariantu G2 stwarza wręcz idealne warunki dla domorosłych programistów, którzy tworzą nieoficjalne oprogramowanie dla tego sprzętu. Teraz nie ma większego problemu, aby wyciągnąć niezbędne sterowniki z koreańskiego ROM’u i wpakować go do własnego, tworząc w ten sposób nieoficjalny KitKat dla międzynarodowej wersji G2.

Kiedy polski wariant LG G2 dostanie Android 4.4 KitKat? Tego niestety nie wiemy. Myślę jednak, że grudniowo-styczniowy termin jest bardzo realny. W razie czego możecie na bieżąco poprzez oprogramowanie LG Update Tool sprawdzać, czy nowy firmware przypadkiem się już nie pojawił.

Źródło