Android 4.4.2 KitKat na Galaxy Note 3

Android 4.4 KitKat dla Galaxy S III i Galaxy Note II pojawi się pod koniec marca

Chociaż użytkownicy Galaxy S III i Galaxy Note II dopiero co dostali aktualizację do Androida 4.3 Jelly Bean, to pewnie większość userów tego sprzętu już myśli o kolejnym Andku, 4.4 KitKat. Samsung co prawda nie wydał jeszcze w tej sprawie żadnego oświadczenia, z nieoficjalnych źródeł wiemy jednak, że KK powinien trafić do tych urządzeń pod koniec marca.

Android 4.4.2 KitKat na Galaxy Note 3

Chodzi oczywiście o marzec tego roku a nie kolejnego. Taką informację podał jeden z inżynierów Samsunga, który jest podobno sprawdzonym źródłem i zna wszelkie zagadnienia z tym związane. Upgrade ma oprócz KitKata zawierać także wiele poprawek do wydajności S III i Note II oraz kilka, nowych funkcji programowych.

Z ważniejszych funkcji, które powędrują do właścicieli tych urządzeń warto wspomnieć o przeźroczystym pasku powiadomień, nowej możliwości drukowania oraz immersyjnym trybie pełnoekranowym.

Jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa, nowy firmware dla Note 2 i Galaxy S3 ma się pojawiać etapami, co oznacza, że nie wszyscy dostaną go w tym samym momencie. Co prawda nigdzie o tym nie wspomniano, jednak pozwolę sobie stwierdzić, że KitKat dla SGS3 i Note 2 będzie ostatnią aktualizacją, jaką Samsung opublikuje dla tych urządzeń. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że Koreańczycy po wydaniu tego upgrade pójdą o krok dalej i stworzą kolejne. Niestety trzeba się pogodzić z faktem, że maksymalna żywotność androidowego sprzętu to dwa lata – po tym czasie rzadko który producent chce wydawać pieniądze na tworzenie kolejnych łatek. Tyczy się to także urządzeń Google z serii Nexus.


 • Note 2

  E to fajnie jednak tajemnicza tabelka miała racje że galaxy note 2 dostanie androida 4.4 kitkat w marcu to mnie bardzo cieszy.

 • HB3

  super fajnie tak, na S III i N2 wypuścili 4.3 i pod koniec marca 4.4, a Samsung Galaxy S4 Mini/S4 Mini Duos dalej siedzi na andku 4.2.2 i 0 informacji o upgrade 4.3 i 4.4 :) telefon jak dla mnie super, ale chyba to był błąd że go kupiłem patrząc na to co robi Samsung…

  • Maciek

   Słyszał ktoś cokolwiek bardziej konkretnego o 4.4 dla s4 mini? Jest szansa ze go zaktualizują?

   • http://smartfan.pl/ Noob

    Na ten temat nic nie wiadomo, jak coś będziemy wiedzieć – napiszemy o tym na łamach SmartFan.pl, jednak póki co cisza :(

 • wiek

  Rozumiem , że s3 i N2 nie sa nowe, ale żeby czekać PÒŁ roku na aktualizację toż to jest kpina i śmiech na sali. ‚Samowi’ mowie już bay bay

  • http://smartfan.pl/ Noob

   To fakt, Samsung chociaż wypuszcza aktualizacje, to niestety robi to bardzo ślamazarnie. Ja w zeszłym roku też się wnerwiałem na brak aktualizacji 4.3 dla N2, bo przez rok od premiery nic się w tej kwestii nie zmieniało.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Ja tam już nie mogąc się doczekać na aktualizację dla mojego SGS2 zainstalowałem JB’4.3.1 od CM i hula a smartfon ponownie dostał nowe życie
  Samsung stracił we mnie klienta na kolejne modele Galaxy S i Note

  • http://smartfan.pl/ Noob

   4.4 KitKat dla SGS2 raczej nie zobaczymy :(

   • Paweł

    Jakby był chociaż JB 4.3 na Note 1 (N7000) to by było dobrze. Nieładnie jest pomijać modele które zrewolucjonizowały rodzinę Galaxy.