LG G2 – KitKat

Android 4.4 KitKat jest już dostępny dla międzynarodowego wariantu LG G2

Wiedzieliśmy, że LG G2 otrzyma aktualizację do Androida 4.4 KitKat, nie wiedzieliśmy jednak, kiedy to nastąpi. Co prawda koreańska wersja tego smartfona już jakiś czas ją otrzymała, jednak międzynarodowa (czyli także i tak sprzedawana u nas) wersja G2 musiała na swojego KitKata trochę poczekać.

LG G2 - KitKat

Całe szczęście dzisiaj kończy się oczekiwanie posiadaczy LG G2 na Androida 4.4 KitKat, bo LG właśnie rozpoczęło udostępnianie tej wersji Andka dla międzynarodowego wariantu G2. Oczywiście nowy firmware podnosi wersję systemu do 4.4.2 KitKat, jednak oprócz tego przynosi sporo innych zmian. Jakich?

Udoskonalenia dotyczą poprawy wydajności, jeszcze lepszej żywotności baterii oraz nowszej wersji funkcji KnockON. Według oficjalnej listy zmian udostępnionej wcześniej przez jednego z amerykańskich operatorów komórkowych, nowy soft to przede wszystkim:

 • Udoskonalony interfejs użytkownika wraz z Androidem 4.4 KitKat: Najnowsza wersja Androida zawiera udoskonalenia, takie jak zmodyfikowany pasek stanu oraz nawigacji. Dodano także tryb imersji i ulepszono bezpieczeństwo.
 • Polepszona efektywność baterii: Smartfon odtwarza teraz muzykę efektywniej i wspiera usługi lokalizacyjne, które oszczędzają baterię.
 • Lepsza wydajność: Najnowszy Android przyczynia się do wzrostu wydajności i potrafi odpalać aplikacje nawet o 17 procent szybciej, niż poprzednio. Wzrosła także prędkość przeglądania stron internetowych, głównie dzięki silnikowi Chromium.
 • Drukowanie w chmurze: Od teraz możemy drukować dokumenty poprzez Wi-Fi lub Bluetooth (oczywiście tylko na drukarkach, które to wspierają).
 • Udoskonalona funkcja KnockON: Responsywność tej funkcjonalności została znacząco poprawiona.

Jak zwykle mam do wszystkich posiadaczy aktualizowanego smartfona prośbę. Jeśli wasz LG G2 dostanie już upgrade do Androida 4.4 KitKat, pochwalcie się proszę pierwszymi wrażeniami na ten temat w komentarzu pod tekstem.


 • Marvin

  Koniec płaczu ze strony czarnowidzów 😉 Aktualizacja bardzo dodatnio wpłynęła na urządzenie. Widać LG nie zostawia swoich urządzeń na pastwę losu. Na pewno będą i kolejne aktualki co odłoży w czasie grzebanie w sofcie !

 • Grzegorz Latosinski

  No musze przyznac rewelka chodz chcialem wiecej

 • Foniek

  Potwierdzam że bateria działa dłużej na LG G2 i knock on znacznie lepiej. Czuję się jakbym miał nowy smartfon.

 • yerodin

  Więc tak. Różnicę w szybkości samego telefonu nie widać bo i tak było mega szybko. Strony faktycznie ładują się szybciej. Knock on dostał kopa bo działa teraz bardzo sprawnie. Problem z rootem i wgraniem recovery jest, ale kombinując da się to obejść. Tel nagrywa po patchu z xda w 4k także bajer jest, chociaż dla mnie zbędny. Obsługi art nie ma. Jest tylko w koreańskiej wersji. Białe ikony w belce u góry moim zdaniem lepsze. Ogółem aktualizacja na plus. Czekam na kolejną z dodaniem knock code i domyślnym 4k. Może dodadzą funkcję magic focus do aparatu z G2 Pro bo to ciekawa opcja.

 • Sweezy

  Może jakiś link do pobrania 4.4 dla Polski…?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Lepiej sprawdzaj dostępność poprzez LG Upgrade Tool, korzystając z takiego linku musiałbyś skorzystać z niestandardowych metod wgrywania ROMu.