LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat

Android 4.4 KitKat i Nexus 5 pojawiły się na nowych zdjęciach

Chyba jak nigdy przedtem – nowy Nexus przed swoją oficjalną premierą przyciąga naprawdę ogromną uwagę zarówno mediów, jak i potencjalnych użytkowników. Tym razem do sieci przedostały się nowe zdjęcia, które może i niezbyt dobrze pokazują smartfon Nexus 5, ale dzięki nim możemy dokładniej zobaczyć system Android 4.4 KitKat.

LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat

Nowe zdjęcia dość dobrze pokazują zmieniony interfejs użytkownika systemu Android 4.4 KitKat. Na powyższej fotografii, gdzie widać ekran główny – możecie zauważyć zmienione ikony, przeźroczysty pasek stanu oraz białe ikonki, pokazujące status łączności Wi-Fi, GSM, stan baterii itp. Do dyspozycji ma też być kilka nowych tapet.

Kolejne zdjęcie, które widzicie poniżej ukazuje Nexusa 5, niestety ze względu na jego słabą jakość – nie widać tu niczego szczególnego. Zresztą z poprzednich przecieków już bardzo dobrze wiemy, jak Nexus 5 ma wyglądać.

LG Nexus 5

Co widzimy dalej? Jak się oczywiście domyślacie – jest to ekran blokowania, który oprócz wspomnianych wcześniej białych ikonek, posiada w prawym dolnym rogu ikonę aparatu. Aby odpalić kamerę, będziemy musieli przeciągnąć ikonę z rogu na środek ekranu.

LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat - ekran blokowania

Czynność odpalania kamerki na ekranie blokowania bardzo dobrze ilustruje poniższe zdjęcie, na którym widać właśnie ten konkretny gest.

LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat - odpalanie kamery z ekranu blokowania

Na przedostatniej fotografii widać z kolei listing aplikacji, który w odróżnieniu od tego, jaki znamy z Androida 4.2 Jelly Bean – ma przeźroczyste tło. Jak sami możecie zobaczyć, wśród ikonek aplikacji zabrakło Galerii. Google zamiast niej wstawiło Google Photos.

LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat - listing aplikacji

Na koniec mam dla Was widok menu ustawień, gdzie oprócz standardowych opcji widać „Tap & pay”, czyli funkcję odpowiedzialną za przeprowadzanie płatności zbliżeniowych.

LG Nexus 5 i Android 4.4 KitKat - ustawienia

Jeśli jesteście ciekawi innych aspektów systemu 4.4 KitKat, to zapraszam do lektury poprzedniego tekstu, w którym pokazywany jest m.in. nowy interfejs kamery oraz dodatkowe opcje dotyczące geolokalizacji.

Przypominam, że Nexus 5 w sklepach ma wylądować pod koniec tego miesiąca. Oficjalna premiera tego smartfona oraz systemu Android 4.4 KitKat ma według plotek nastąpić 15 października, czyli już za 4 dni (mimo wszystko w tak krótki termin jakoś ciężko mi uwierzyć, bo Google nawet nie rozesłało jeszcze zaproszeń).

Źródło


  • regoat

    dobrze ze ten czarny pasek bedzie przezroczysty bo zabieral za duzo ekranu

    • http://smartfan.pl Noob

      Jestem tego samego zdania, więc całe szczęście, że pozbyto się tego czarnego paska.