Nexus 8

Android 4.5 i Google Nexus 8 już w lipcu

Wczoraj informowaliśmy was o konferencji, jaką Google zaplanował na 25 i 26 czerwca tego roku i o przypuszczeniach, jakie wiążą się z tym wydarzeniem. Według wielu osób związanych ze światem mobilnym, gigant z Mountain View miałby w tym czasie zaprezentować między innymi nową wersję systemu operacyjnego Android. W dniu dzisiejszym pracownik Google z Dublina rzucił jednak nowe światło na tę sprawę.

Nexus 8

Rzeczony pracownik ujawnił, że został zapewniony przez swoich przełożonych o tym, iż nowa wersja Androida oznaczona numerkiem 4.5 zostanie oficjalnie zaprezentowana w lipcu wraz z nową odsłoną tabletu Google Nexus 8. Dodał także, że w trakcie trwania konferencji I/O 2014 producent skupi się przede wszystkim na usługach Google, które mają pojawić się na rynku.

Według tego samego źródła, Google nie będzie miało zamiaru ulepszać aktualnie „panującego” tabletu Nexus 7 ze względu na dużą konkurencję na rynku. Google będzie chciało zaatakować rynek urządzeń ośmiocalowych, na którym stwierdza się znacznie mniejszą ilość potencjalnych konkurentów. W chwili obecnej zaliczyć do nich możemy przede wszystkim Samsunga Galaxy Note 8.0, Galaxy Tab Pro 8.4 oraz LG G Pad 8.3.

Więcej szczegółów niestety nie znamy, jednakże wielce prawdopodobne jest to, że wspólna premiera nowego systemu operacyjnego oraz Nexusa 8 może zwiastować to, że w nowym tablecie od Google już na samym początku znajdziemy preinstalowanego Androida 4.5.


  • regoat

    bylo by ciekawie. szalenstwo zaczyna sie od nowa. fajnie 😛