Panasonic-Eluga-2

Android 4.0 ICS dla Panasonic Eluga już jest

Wodoszczelny smartfon Panasonic Eluga, można już od dłuższego czasu kupić w naszym kraju. Teraz to urządzenie stało się jeszcze bardziej atrakcyjne, gdyż producent udostępnił dla niego aktualizację do Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Panasonic Eluga

Smartfon Panasonic Eluga swoją europejską premierę, miał na początku tego roku. Jest to dość oryginalne urządzenie, które spełnia normy stawiane przez certyfikat IP57 (smartfon jest wodoszczelny (do 1 metra zanurzenia przez 30 min) i kurzo-odporny). Eluga od premiery działał w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread, który w dzisiejszych czasach nie jest już „najświeższy”. Producent, firma Panasonic postanowiła zaktualizować swój smartfon, co prawda nie do najnowszego Androida (Jelly Bean), lecz do tego z „drugiej linii świeżości”, czyli Ice Cream Sandwich.

Bardzo ciekawy i niespotykany jest sposób aktualizowania urządzenia do ICS. Zamiast sprawdzać dostępność upgrade w ustawieniach telefonu, należy wejść na market aplikacji Google Play, i tam wyszukać aplikacji aktualizującej, wpisując w wyszukiwarce „ELUGA ICS Update”. Pełną instrukcję aktualizowania (póki co anglojęzyczną) oraz opis korzyści, jakie niesie ze sobą Ice Cream Sandwich dla Eluga – znajdziecie na oficjalnej, specjalnie w tym celu przygotowanej stronie producenta (link w źródle tekstu).

Tradycyjnie mam do posiadaczy urządzenia prośbę: jeśli komuś w naszym kraju uda się zaktualizować Elugę do Android 4.0 – niech koniecznie da o tym znać w komentarzu, dzieląc się swoimi wrażeniami.

Aktualizacja: Z nieznanych mi przyczyn Panasonic usunął ze swoich stron instrukcję instalacji ICS dla Elugi. Wygląda więc na to, że w chwili obecnej cały proces aktualizacji trzeba przeprowadzić samemu, poprzez dedykowaną aplikację z Google Play (link do niej znajdziecie w źródle tekstu).

Źródło: Panasonic, Eurodroid, Google Play (ELUGA ICS Update)


 • Artur

  Od poprzedniego wpisu minęło już troszkę czasu, wcześniej miałem SGS II (który działał u mnie dzielnie pół roku, spisywał się rewelacyjnie, jednak nie przetrwał misji podwodnej) Mam więc porównanie z ciągle bardzo „mocnym” smartfonem. Eluga sprawuje się świetnie (porównywalnie do SGS II) jak do tej pory nie widzę żadnych różnic w wydajności, może bateria jest minimalnie słabsza jednak nie jestem tego pewien., jeśli chodzi o wykonanie i sam wygląd telefonu Samsung wydaje się dużym i odpustowo wykonanym klockiem w porównaniu do ELUGI (właśnie dlatego (szukałem czegoś innego po zatopieniu pierwszego S II) Podsumowując, na obecną chwilę nie żałuje żadnej wydanej złotówki na ten telefon, co więcej, nie żałuje że postanowiłem kupić Elugę zamiast następnego SII. Jeśli miałbym ponownie taki dylemat również wybrałbym Elugę.

 • Artur

  Wczoraj dotarł do mnie nowy Panasonic, ładny jest, po uruchomieniu już tak kolorowo nie było, ten smutny Android 2.3, właśnie chwilę temu zakończyła się aktualizacja do 4.0.4 Teraz już jest bardzo dobrze 😉

 • Krzysiek

  Kupiłem Elugę tydzień temu i od razu pociągnął akttualizacje do 2.36 a wieczorem ściągnąłem z Google Play Ics eluga update i pobrałem 4,04 ,nie wiem jak działa na Ginger bo na Ics bardzo dobrze.
  Telefon super jakości-wszystko działa to nie tandetny Samsung

 • Jacek

  Czekałem całe wakacje na tę aktualizację Elugę mam od maja 2012r.a dn.31.10.2012.uaktualniłem ją do Androida 4.04 i jest dużo szybsza ma więcej funkcji i bateria dłużej działa.To jest druga aktualizacja pierwsza dotyczyła softu zrobiłem ją w czerwcu choć tylko na niemieckiej stronie panasonica była o tym informacja wiec ważne dla tych którzy będą aktualizować żeby mieć wersję 07.5315