Nokia-N9-Android-4-1-1-Jelly-Bean-0

Android 4.1 Jelly Bean sportowany dla Nokii N9

Większość high-endowych smartfonów nadal nie może się doczekać aktualizacji do Jelly Bean – natomiast Nokia N9 już działa na najnowszym Androidzie.

Nokia N9 - Android 4.1.1 JellyBean

Jak chyba wszyscy wiedzą – model N9 fabrycznie wystartował z systemem MeeGo (porzuconym przez Nokię, ale to inna historia). Okazuje się jednak, że na tym kultowym już smartfonie można zainstalować nie tylko MeeGo, lecz także Android. Zresztą – na Nokii N9 odpalano już wcześniej system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, więc nie ma się co specjalnie temu dziwić.

Niestety, twórca tej pokazowej wersji Jelly Bean dla Nokii N9 nie ujawnił żadnych szczegółów ani linku do obrazu ROMu. Nie mamy więc pojęcia, czy widoczna na powyższym zdjęciu N9 z Jelly Bean jest w pełni funkcjonalna, czy dało się na niej odpalić wyłącznie informacje o telefonie. Najprawdopodobniej ROM został stworzony przez dewelopera wyłącznie dla „szpanu” i pewnie nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Przypominam, że nie tylko Nokia N9 potrafi „udźwignąć obce systemy”. Jednym z najbardziej znanych smartfonów, na którym można odpalić praktycznie każdy OS – jest leciwy HTC HD2, na którego można już ściągać Jelly Bean.

Źródło: PhoneArena