Samsung-Galaxy-Nexus-Android-42-0

Android 4.2 dla Galaxy Nexus już jest (instrukcja instalacji)

Dokładnie w dniu wypuszczenia Nexusa 4 do sklepów, Google rozpoczęło aktualizowanie Galaxy Nexusa do Android 4.2.

Samsung Galaxy Nexus - Android 4.2

Aktualizacja jest rozpowszechniana poprzez OTA (Over-the-Air), zawiera system Android 4.2 Jelly Bean i jest oznaczona kodem JOP40C. Co nowego w wersji 4.2, chyba nie muszę nikomu przypominać. Posiadacze Galaxy Nexusa dostaną teraz m.in. takie funkcjonalności, jak udoskonalony Google Now (m.in. z krokomierzem), wykonywanie zdjęć przestrzennych Photo Sphere, pisanie gestami, szybki pasek ustawień, Miracast, Daydream oraz wiele innych poprawek, wnoszących lepszą wydajność.

Gdyby komuś zależało na szybszym dorwaniu się do aktualizacji, to według portalu Android Police, istnieje taka możliwość. Wystarczy, że mamy Galaxy Nexus w wariancie „Takju”, działający na systemie w wersji JZO54K. Z ręcznej aktualizacji są wykluczone te osoby, których smartfon nie został zrootowany i nie ma odblokowanego bootloadera – tutaj zadziała jedynie oficjalny upgrade.

Przypominam, że tego typu, manualną aktualizację powinny przeprowadzać osoby, które znają się na flashowaniu sprzętu. Nieumiejętna aktualizacja może doprowadzić do zniszczenia telefonu i utraty jego gwarancji. Co więc trzeba zrobić, aby dostać Android 4.2 dla swojego Galaxy Nexusa?

Krok 1: Zrestartuj Galaxy Nexusa, a w trakcie bootowania trzymaj wciśnięte klawisze zwiększania i zmniejszania głośności. Kiedy na ekranie pojawi się już fastboot i menu „Start”, wciskaj przycisk podgłaszania, aby zaznaczyć „Recorvery”, po czym wciśnij przycisk Power. Kiedy pojawi się logo Android z czerwoną ikoną wykrzyknika – wciśnij razem przycisk zwiększania głośności i Power, co przeniesie Cię do kolejnego menu. Tam przejdź do „apply update from adb”.

Krok 2: Podłącz Galaxy Nexus kablem USB do komputera. Upewnij się, że masz na nim adb – jeśli nie, będziesz musiał ściągnąć i zainstalować Android SDK. Po podłączeniu otwórz wiersz poleceń (komenda cmd w pasku uruchamiania Windows), przejdź do katalogu, gdzie ściągnąłeś plik z ROMem (link na dole tekstu), po czym wpisz komendę „adb sideload e587de13bf8a.signed-takju-JOP40C-from-JZO54K.e587de13.zip”. Po tym fakcie powinieneś zobaczyć pasek postępu, który sygnalizuje instalowanie softu.

Krok 6: Na koniec zrestartuj urządzenie. Jeśli wszystko poszło dobrze, to od teraz możesz się cieszyć z Android 4.2 na swoim Takju Galaxy Nexus.

Źródło: Google, GSMArena, AndroidPolice

Linki: Takju Build JOP40C (md5 06d0d82520c8ab43124c63f3bb147f3d)