Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop już oficjalnie dostępny dla sprzętów Nexus

No i w końcu jest – po perypetiach z Android L oraz programistycznych wersjach Lollipop, Google nareszcie udostępniło oficjalną, finalną wersję Androida 5.0 dla prawie całej rodziny urządzeń Nexus.

Android 5.0 Lollipop

Android 5.0 Lollipop jest udostępniany zarówno poprzez OTA (Over-the-Air), jak i stronę internetową Google, gdzie można pobrać obrazy ROM, przeznaczone do własnoręcznego flashowania (link do nich znajdziecie w źródle tego tekstu).

Jakie konkretnie Nexusy już teraz mogą ściągać Lollipop? Są to:

 • Nexus 5
 • Nexus 7 (2013), wersja Wi-Fi
 • Nexus 10
 • Nexus 7 (2012), wersja Wi-Fi

Co prawda dla Nexusa 4 Google jeszcze nie wrzuciło Lollipopa, jednak wiemy, że także i dla tego smartfona nowy firmware wkrótce się pojawi. Sytuacja wygląda podobnie, jeśli chodzi o tablety Nexus 7 (2012 i 2013), posiadające łączność komórkową. Ich właściciele także muszą się uzbroić w nieco cierpliwości.

Jeśli więc posiadasz któregokolwiek Nexusa i już wgrałeś na niego Android 5.0 Lollipop – podziel się wrażeniami na jego temat w komentarzu, pod tekstem.

Aktualizacja (14.X.2014): Google do repozytorium plików dodało już Android 5.0 Lollipop dla Nexusa 4. Link do wszystkich plików znajduje się w źródle tekstu.


 • Rafał

  Na nexusie 5 nie działa wybudzanie po dwukrotnym „tapnięciu” w ekran. Z tego co wiem miało być to dodane albo po porstu ja nie mogę nigdzie tego znaleźć w opcjach :(

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Szczerze mówiąc to pierwsze słyszę o czymś takim w oficjalnym Andku, to w sofcie LG takie coś było.