Android – robocik

Android coraz silniejszy: 900 milionów aktywnych urządzeń, 48 miliardów pobrań aplikacji

Przedstawiciele Google, na odbywającej się właśnie konferencji Google I/O, nie zapomnieli pochwalić się najnowszymi rekordami, ustanowionymi przez Android. Okazuje się, że system mobilny giganta z Mountain View radzi sobie wyśmienicie.

Android - robocik

900 milionów – to właśnie jak dotąd tyle aktywacji urządzeń z systemem Android, odnotowało Google. Zastanawiacie się pewnie, jak są liczone nowe aktywacje? Google zlicza je, gdy np. jakiś smartfon po raz pierwszy zaloguje się na googlowskie konto. Do statystyk nie są więc wliczane te urządzenia, które zostały kupione, ale nigdy nie zalogowały się na serwery Google. System nie zlicza także tych jednostek, które były po pierwotnym zakupie odsprzedane. Liczy się tylko pierwsze zalogowanie danego urządzenia. Oczywiście w grupie 900 milionów urządzeń są też takie, które co prawda były logowane, jednak nigdy potem nikt ich nie używał (bo np. zostały zniszczone).

Przyszłość systemu Android przedstawia się obecnie w różowych barwach. Wszystko wskazuje na to, że Android osiągnie 1 miliard aktywacji w ciągu zaledwie kilku, najbliższych miesięcy.

Google Play - Google I/O

Drugim „kamieniem milowym” o którym wspomniano na Google I/O, jest liczba pobrań aplikacji z Google Play. Według Google, w tej chwili ilość instalacji programów z androidowego sklepu z aplikacjami, osiągnęła już pułap 48 miliardów. Jeśli taki trend (tylko w zeszłym miesiącu liczba ściągnięć wzrosła o 2.5 miliarda) utrzyma się na obecnym poziomie, to najdalej w przyszłym miesiącu „pęknie” magiczna granica 50 miliardów. Swoją drogą, Apple właśnie ogłosiło, że pułap 50 miliardów pobrań z App Store został osiągnięty, wygląda więc na to, że Android wkrótce dogoni rezultat iOS. A tymczasem pamiętajcie, że dzisiaj ostatni dzień konferencji Google I/O, z którego transmisję na żywo możecie oglądać TU.