Android-google-io-partners-2011

Android: gwarancja aktualizacji systemu

Jedną z największych bolączek posiadaczy urządzeń z systemem Android – jest oczekiwanie na aktualizację systemu. Doświadczył tego chyba każdy, kiedy oczekiwał na aktualizację w nieskończoność. Google pracuje, aby rozwiązać i ten problem.

Android - partnerzy

Najlepiej mają posiadacze urządzeń firmowanych przez Google – czyli Nexus One i Nexus S. Te słuchawki dostają aktualizacje systemu Android – bardzo krótko po ich ukazaniu się. Niestety mniej szczęścia mają właściciele innych androidowych smartfonów, gdyż u nich dostępność aktualizacji, zależy wyłącznie od widzimisię producenta. Niekiedy całkiem nowe urządzenia – nie dostają wcale aktualizacji, bo nie opłaca się to producentowi.

Google planuje rozwiązać ten problem i zapowiedział, że urządzenia, które posiadają systemem Android – otrzymają gwarancję aktualizacji do najnowszej wersji OS, która ukaże się do 18 miesięcy po wprowadzeniu danego urządzenia na półki sklepów. Jest to swoisty patronat, którym Google obejmie wszystkie urządzenia z OS Android. Zła wiadomość jest taka, że patronatem zostaną objęte urządzenia, które nie były do tej pory prezentowane, czyli m.in. żadne obecnie dostępne na rynku. Producentów i operatorów, którzy zgodzili się na ten patronat, i których urządzenia będą nim objęte – możecie wyczytać z ilustracji umieszczonej na początku artykułu.

Źródło: YouTube