nokia-n9-android-ICS-0

Android Ice Cream Sandwich na Nokii N9?

Nokia N9, ku uciesze wielu użytkowników – działa pod kontrolą systemu MeeGo. Czy będzie wkrótce możliwe odpalenie na tym smartfonie, także systemu Android ICS?

nokia n9 z android ICS

MeeGo to świetny system, niestety – jak dobrze wiemy, za sprawą Nokii jest to system martwy, który najprawdopodobniej nie będzie już rozwijany. Konsekwencją takiego stanu rzeczy, jest niewielki wybór aplikacji dla Nokii N9. Programiści po prostu nie chcą tworzyć programów na coś, co wkrótce i tak przestanie istnieć – Nokię N9 czeka więc wkrótce „śmierć” z braku nowych aplikacji i uaktualnień. Rozwiązanie tego problemu może być bardzo „proste”, zmiana systemu operacyjnego.

W internecie pojawiło się zdjęcie, przedstawiające smartfon Nokia N9 – z odpalonym systemem Android Ice Cream Sandwich. Według informacji z portalu Maemo.org, pewne osoby już pracują nad portem Androida dla N9. System już podobno można odpalać na smartfonie, niestety jest on jeszcze zupełnie niefunkcjonalny, a to ze względu na trudność w przystosowaniu sterowników sprzętowych N9 do Androida. Miejmy jednak nadzieję, iż prace nad portem idą pełną parą – a wkrótce zobaczymy pierwszy ROM z Androidem dla N9. Niestety, osoby tworzące port nie podały żadnego przypuszczalnego terminu, w którym się on ukaże.

Źródło: SlashGear