Android-Ice-Cream-Sandwich-0

Android Ice Cream Sandwich: pierwsze zdjęcia

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, przedstawiające najnowszą odsłonę systemu Android – Ice Cream Sandwich.

Android Ice Cream Sandwich

Zdjęcia ukazują nam wreszcie Android Ice Cream Sandwich (ICS), zainstalowany na Nexus S. Co ciekawe, Google najwyraźniej samo jeszcze nie wie, jakim numerem będzie oznaczona wersja ICS – więc spekulacje na ten temat nie ustaną. Posiadacze Nexus S będą pewnie bardzo zadowoleni – przecież zdjęcia pokazują ICS działający właśnie na Nexus S, oznacza to oczywiście, że najprawdopodobniej Google wyda aktualizację ICS dla Nexusa S.

Android Ice Cream Sandwich
Android Ice Cream Sandwich
Android Ice Cream Sandwich

Jak widzicie (albo raczej nie widzicie) duża część powierzchni zdjęć została zaczerniona, przez co nie możemy zobaczyć wszystkiego. Co w tej chwili wiadomo o Android Ice Cream Sandwich?

  • nowy launcher (pulpit), oraz lista aplikacji
  • nowa aplikacja kamery z trybem panoramicznym
  • wygląd aplikacji Gmail przystosowany do wyglądu ICS
  • styl systemu ICS jest niebieski, a nie zielony, jak w Gingerbread
  • aplikacja Google Shopper – czyli obsługa NFC z poziomu programu
  • pasek wyszukiwania Google jest teraz na górze, jak w Honeycomb
  • zakładki Aplikacje / Widżety podobne do Honeycomb

Przypominam, że według oficjalnych informacji pochodzących od Google – Android Ice Cream Sandwich będzie połączeniem systemu Honeycomb i Gingerbread. Dzięki ICS Android ma zażegnać groźbę fragmentacji – podobno od tej wersji, zarówno tablety, jak i smartfony, będą działać na jednej wersji systemu.

Teraz pozostaje nam czekać na więcej tego typu przecieków, no i na premierę Ice Cream Sandwich, która odbędzie się prawdopodobnie w październiku – a wraz z nią światło dzienne powinna ujrzeć też nowa wersja googlowskiego Nexusa.

Źródło: Android Police