Android Key Lime Pie

Android Key Lime Pie przesunięty o kilka miesięcy

Konferencja Google I/O 2013 rozpoczyna się 15 a kończy 17 maja. Największą gwiazdą wydarzenia, miała być kolejna odsłona systemu Android, Key Lime Pie. Jak się jednak okazuje, jej premiera została najprawdopodobniej przesunięta.

Android Key Lime Pie

Według tej nieoficjalnej informacji, Android 5.0 pojawi się od 2 do 4 miesięcy po Google I/O. Dlaczego Google przesuwa premierę nowego OS? Podobno ze względu na fakt, że jeszcze nie wszyscy producenci zdążyli wdrożyć Android 4.2.2 Jelly Bean, więc premiera Key Lime Pie byłaby przedwczesna. Niestety, jest w tym sporo prawdy. Przecież tej pory, nawet Samsung, który dość sprawnie aktualizuje swoje smartfony, nie zaktualizował Galaxy S III i Note II do 4.2.2 JB, a co tu dopiero mówić o 5.0 Key Lime Pie.

Całą wiadomość dodatkowo potwierdza poprzedni przeciek, według którego na I/O pojawi się wyłącznie odświeżona wersja Nexusa 4, z LTE i 32 GB pamięci. Próżno będzie nam tam szukać Motoroli X.

Wygląda więc na to, że Android 5.0 Key Lime Pie pojawi się w nieco późniejszym terminie, niż wszyscy zakładali. Całkiem możliwe, że zostanie on zaprezentowany wraz ze smartfonem Google Motorola X, na co zresztą bardzo mocno liczę.

Źródło: Gadgetronica


  • Nazir

    Bardzo dobrze , niech poprawiają co jest a nie powiększają fragmentację co rok
    Pozdrawiam