Android L na LG Nexus 4

Android L przeportowany dla Nexus 4

Google, podczas konferencji Google I/O zaprezentowało nową wersję systemu Android, która do momentu wypuszczenia jej finalnej wersji, jest dostępna w formie bety, pod nazwą Android L. Google opublikowało Android L jedynie dla dwóch swoich produktów: Nexusa 5 oraz Nexusa 7 (2013) w wariancie z samym Wi-Fi. Naturalnie bardzo zawiedzeni poczuli się posiadacze m.in. Nexusa 4, dla których Android L wcale się nie pojawił. Z ratunkiem przychodzą jednak użytkownicy forum XDA-Developers.

Android L na LG Nexus 4

Użytkownicy XDA to prawdziwi cudotwórcy, więc zdołali przportować Android L z Nexusa 5 na Nexusa 4. Port jest stale dopracowywany, więc praktycznie co chwilę pojawiają się jego nowe wersje. Naturalnie jeśli macie zamiar flashować swój smartfon tym softem to pamiętajcie, że jest on obarczony wieloma błędami, więc nie działa w nim sporo funkcji. Mimo wszystko jestem przekonany, że z czasem to oprogramowanie zostanie na tyle dopracowane, iż możliwe będzie normalne użytkowanie Nexusa 4 z Andkiem L. Działanie Android L na Nexus 4 możecie zobaczyć na poniższym nagraniu wideo.

Link do Androida L dla Nexus 4 oraz wszelkie instrukcje dotyczące jego instalacji, znajdziecie w źródle tego tekstu. Pamiętajcie jednak, że instalacji dokonujecie na własne ryzyko, jeśli więc trwale uszkodzicie swojego smartfona, nie miejcie potem o to do nikogo pretensji.

Przypominam, że Google powinno wydać oficjalną wersję Android L w okolicach jesieni. To właśnie wtedy pojawi się też stosowna aktualizacja OTA dla Nexusa 4.


  • wiek

    Fajnie jakby GOOGLE wspierało oficjalnie swoje NEXUSY do 24 mcy :)

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Tak, to byłoby coś, bo obecne 18 miesięcy to nieco krótko…