Android-Market-przegoni-App-Store

Android Market przegoni Apple App Store w sierpniu 2011

Nikt chyba po premierze systemu Android nie przypuszczał, że sklep z aplikacjami Android Market – prześcignie kiedyś App Store firmy Apple.

Android Market przegoni App Store

W tej rywalizacji chodzi oczywiście o ilość aplikacji, jaka jest dostępna w tych dwóch sklepach. Z prognoz niemieckiej firmy research2guidance wynika, że w sierpniu 2011 liczba aplikacji na Android Market wyniesie 425,000 – czyli tyle samo, co na App Store. Na powyższym wykresie możecie zobaczyć, że wykres ilości aplikacji na Android Market coraz mocniej wybija się w górę, natomiast ten z App Store – idzie raczej równym, bardziej płaskim trendem.

Inną kwestią jest to, czy za ilością aplikacji na Android Market – idzie też jakość. Jest to kwestia bardzo dyskusyjna, każda ze stron będzie zapewne obstawać przy swoim. Osobiście czytałem wiele opinii mówiących o tym, iż aplikacje na App Store, są lepsze jakościowo, jednak te z Android Market – są bardziej funkcjonalne (nie od dzisiaj wiadomo, że Steve Jobs wie lepiej czego chcą jego konsumenci – nawet lepiej, niż oni sami).

Źródło: TechCrunch