Dancing Android

Android w 2012 roku zgarnął prawie 70% globalnego rynku smartfonów

Z najnowszego raportu Strategy Analytics możemy się dowiedzieć, że rynek mobilny w 2012 roku sprzedał aż 700 milionów smartfonów. 68.4% z tych słuchawek – miało zainstalowany system Android.

Ewolucja Systemu Android

Jak poradziła sobie reszta mobilnych systemów? Główny konkurent Androida, system iOS – uzyskał 19.4% udziału, natomiast inne OSy stanowił zaledwie 12.2% rynku.

Jak możecie się domyślać, głównymi sprzedawcami w zeszłym roku byli Apple i Samsung. To także te dwie firmy zgarnęły większą część zysku z rynku mobilnego. Co ciekawe, cała „międzysystemowa” rywalizacja ogranicza się do dwóch firm, którymi wcale nie są Apple i Google. Najbardziej konkurują ze sobą Apple oraz Samsung – zresztą to koreański producent czerpie z Androida większe zyski, niż jego twórca, czyli Google.

Raport analityków z Strategy Analytics ujawnia także, że w roku 2012 rynek urządzeń mobilnych nieco zwolnił. W 2011 roku wzrost sprzedaży smartfonów kształtował się na poziomie 64%, podczas gdy w 2012 roku było to „zaledwie” 43%. Naturalnie przed smartfonami nadal jest świetlana przyszłość. Na rynku pojawia się coraz więcej, coraz doskonalszych słuchawek – nie ma się więc co o tę branżę zbytnio martwić.

Źródło: PhoneArena


  • Nazir

    No cóż jak pakują to na wszystko co da się włączyć za 300zł. to ma android.
    Ilość a nie jakość dominuje .