Android – rakieta

Android w listopadzie 2013: statystyczny debiut KitKata

Jak co miesiąc tradycyjnie Google podało najnowsze dane statystyczne, dzięki którym możemy się dowiedzieć jak aktualnie wygląda fragmentacja systemu Android. W nowym zestawieniu po raz pierwszy pojawił się też 4.4 KitKat.

Android w listopadzie 2013 roku - wykres

Jak sami możecie zobaczyć w powyższej tabeli i na wykresie, 4.4 KitKat zadebiutował z 1.1% udziałem w ekosystemie Androida. W porównaniu z poprzednimi, październikowymi danymi – spore wzrosty odnotowuje Jelly Bean, który z 52.1% podskoczył do 54.5%.

Niezmiennie traci Ice Cream Sandwich (spadek z 19.8% w październiku do 18.6% w listopadzie) oraz Gingerbread (spadek z 26.3% do 24.1%) i Froyo (kosmetyczna zmiana z 1.7% na 1.6%). Co ciekawe w zestawieniu nadal utrzymuje się wersja Androida przeznaczona wyłącznie na tablety, czyli Honeycomb. Podobnie jak w poprzednim miesiącu „Plaster Miodu” zgarnia zaledwie 0.1% androidowego tortu.

Reszta, całkowicie archaicznych wariantów Andka, jak Eclair i Donut – wcale nie załapała się do zestawienia Google, gdyż stanowi dosłownie ułamek całego ekosystemu.

Jak poszczególne wersje systemu Google będą sobie radzić w kolejnych miesiącach? Z uwagi na lawinowo ruszające aktualizacje do 4.4 KitKat oraz wzmożoną sprzedaż sprzętu, opartego własnie o ten OS – można się spodziewać dalszego, raptownego wzrostu udziału tej wersji OS. Jelly Bean powinien już nieco hamować, bo raczej niewielu producentów ma zamiar zaktualizować swoje smartfony / tablety właśnie do tego Andka. Reszta stawki, z Gingerbread oraz Ice Cream Sandwich na czele – będzie w dalszym ciągu notować spore spadki.

Źródło


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Hahaha buble z czasem są wywalane do kosza i środowisko zaśmiecane a w to miejsce kolejny szmelc się w sklepach oferuje z JB a nie jak do niedawna z ICS .
    Android to bubel i 99,99% fragmentacja …. już dawno KE powinna zakazać sprzedaży badziewia i zaśmiecania środowiska