Android w listopadzie 2014

Android w listopadzie 2014: jedno na trzy urządzenia używa KitKata

Google opublikowało najnowszy raport, dotyczący dystrybucji systemu Android w listopadzie tego roku. Jak się mogliśmy spodziewać – wzrosty kontynuuje 4.4 KitKat. W tej chwili aż jedno na trzy urządzenia z Androidem (dokładnie 33.9%) działaj na bazie 4.4 KitKat.

Android w listopadzie 2014

Warto wspomnieć, że w poprzednim miesiącu KitKat dysponował 30.2% udziałem w androidowym ekosystemie, więc jego wzrost jest całkiem spory. KitKat rośnie oczywiście kosztem starszych wersji Androida, które „jednogłośnie” tracą swoje udziały. Jelly Bean nareszcie zszedł poniżej granicy 50% (w poprzednim miesiącu miał 50.9%, a teraz 48.7%).

Tracą także Android 4.0 Ice Cream Sandwich oraz 2.3 Gingerbread, z których każdy spada o 0.7% w dół (odpowiednio do 7.8% oraz 9.1%). W zestawieniu nadal mieści się także archaiczne już Froyo, które obsuwa się z 0.6% do 0.5%.

Niestety, ale w raporcie nadal nie widać systemu Android 5.0 Lollipop. Wszyscy spodziewają się jednak, że po uruchomieniu aktualizacji dla Nexusów, już w przyszłym miesiącu powinien on pojawić się w zestawieniu. Jego propagację na pewno przyśpieszą ruszające już powoli aktualizacje innych producentów, jak Motorola, Sony, LG, Samsung itp.