Android w maju 2013

Android w maju 2013: dalszy przyrost JB, GB ciągle na prowadzeniu

Google, jak zresztą co miesiąc – podało raport, dotyczący propagacji poszczególnych wersji systemu Android. Okazuje się, że Jelly Bean oraz Ice Cream Sandwich razem wzięte, stanowią już prawie 60% “androidowego tortu”. Szkoda tylko, że Gingerbread, który jest już dość przestrzały, nadal ma 36.4% udział.

Android w maju 2013

Podczas, gdy w maju wersja Jelly Bean zyskała 4.6%, Gingerbread stracił, ale zaledwie 2%. Urządzeń z Android 2.3 jest na świecie nadal bardzo dużo i wiele z nich nie ma nawet szansy na aktualizację do nowocześniejszej wersji tego OS. Oczywiście Gingerbread będzie siłą rzeczy radził sobie oraz gorzej, a to ze względu na rosnący udział Jelly Bean. Poza tym stare urządzenia, oparte o nieaktualne wersje „zielonego robocika” będą się także powoli wykruszać, kończąc w szufladach, na dnie jeziora, rozbite o krawężnik itp.

Jeśli chodzi o Android w wersji Ice Cream Sandwich, to jego udział także sukcesywnie spada (w tym miesiącu o całe 2%). Można to tłumaczyć m.in. tym, że urządzenia z tą dystrybucją Andka są najczęściej aktualizowanymi do Jelly Bean.

Przypominam, że od zeszłego miesiąca statystyki propagacji Androida, są bazowane na liczbie urządzeń, które zostały „ręcznie” zalogowane do sklepu Google Play. Takie zliczanie jest z pewnością dużo bardziej dokładne, niż poprzednie, które liczyło nawet te jednostki, które w tle, automatycznie łączyły się z serwerami Google.

Źródło: Google