Android w marcu 2013

Android w marcu 2013: Jelly Bean coraz mocniejszy, Gingerbread dominuje

Google, jak co miesiąc, opublikowało dane statystyczne, dotyczące propagacji poszczególnych wersji systemu Android. Jak sytuacja wygląda na początku marca?

Android w marcu 2013

Dane, które możecie oglądać na powyższym wykresie i tabeli, zostały zebrane przez Google w trakcie 14-dniowego okresu, który skończył się 4 marca. Niestety wynika z nich, że nadal największą rzeszę urządzeń z systemem Android stanowią te, z zainstalowanym Gingerbread. Ilość urządzeń z tą wersją co prawda nieznaczeni spada, jednak nadal stanowi aż 44.2% ogółu. Po raz kolejny ujawnia się największa słabość Androida, czyli kiepski dostęp do  świeżych aktualizacji.

Co ciekawe, spada także udział wersji Ice Cream Sandwich (od ostatniego badania spadek o 0.4%). ICS stanowi jednak drugą siłę androidowych wersji, dzierżąc 28.6%.

Dobra wiadomość jest taka, że Jelly Bean, w porównaniu z poprzednim miesiącem, zwiększył swoją obecność aż o 3%. Ciekawe, czy JB do letniej premiery kolejnej wersji systemu Android, Key Lime Pie – zwiększy swój udział chociaż do obecnego poziomu Ice Cream Sandwich?

Źródło: Google