Android w sierpniu 2014 – statystyka

Android w sierpniu: KitKat już prawie na 1/4 wszystkich urządzeń

Google co miesiąc udostępnia dla deweloperów dane, przedstawiające propagację poszczególnych wersji Androida w jego ekosystemie. Podobnie jest i tym razem, ponieważ Google przedstawiło właśnie statystyki za sierpień.

Android w sierpniu 2014 - statystyka

Dzięki nowym danym dowiadujemy się, że Android 4.4 KitKat kontynuuje swoje wzrosty i w sierpniu osiągnął aż 24.5% udziału w całym ekosystemie. Tak duży wzrost KitKata odbył się głównie kosztem 4.1 Jelly Bean oraz 4.0 Ice Cream Sandwich. Obydwie te wersje Andka w sierpniu dość mocno straciły.

Mimo wszystko zarówno Android 4.2, jak i 4.3 Jelly Bean w sierpniu trochę zyskały. Największe straty odnotowuje z kolei Android 2.3 Gingerbread, który spadł do 11.4% udziału. Sporo traci też 2.2 Froyo, stanowiący obecnie tylko 0.7% „androidowego tortu”.

W dalszej perspektywie nie spodziewamy się rewolucyjnych zmian. Zapewne we wrześniu Android 4.4 KitKat będzie kontynuował wzrosty. Ciekawie może za to wyglądać końcówka roku, kiedy to do pierwszych smartfonów popłynie najnowszy system Google, Android L (5.0 Lion?).