Angry Birds Epic – ekran tytułowy

Angry Birds Epic – czyli pierwszy RPG od Rovio

Angry Birds to seria, która kojarzy się głównie z gatunkami gier logicznych i zręcznościowych. Producent tej chyba najpopularniejszej, mobilnej serii chce jednak pójść też w nieco innym kierunku, więc Angry Birds Epic będzie… turowym RPG.

Angry Birds Epic - ekran tytułowy

Gra zapowiada się interesująco. Pierwsze banery reklamowe informują, że w tym darmowym RPG’u będziemy mieli do dyspozycji takie standardowe dla tego gatunku możliwości, jak crafting ekwipunku, podwyższanie poziomu postaci, broni, zbroi, mikstur itp. Odnośnie tworzenia przedmiotów, będzie się to odbywało w bardzo humorystyczny sposób – można stworzyć np. drewniany miecz, walczyć patelnią albo powtykać w broń inne przedmioty, jak np. łyżkę.

Angry Birds Epic - cechy

Naturalnie tym, co najważniejsze w RPG, są interesujące walki. W Angry Birds Epic system potyczek będzie się odbywał w turach. Oczywiście jako przeciwników znajdziemy tutaj okropne i „znienawidzone” w poprzednich częściach zielone świnki.

Jak się pewnie domyślacie, zasoby do tworzenia przedmiotów, levelowania postaci oraz mikstury możemy zdobyć w samej grze lub kupić w wewnętrznym sklepie za realne pieniądze.

Jako świat mamy tu zieloną wyspę świnek, na której przyjdzie nam przemierzać tubylcze wioski, góry, tropikalne plaże oraz tajemnicze jaskinie.

Angry Birds Epic - mapa

Co z postaciami? Jest już praktycznie pewne, że Czerwony Ptak będzie tu występował jako wojownik (rycerz), natomiast Żółty Ptak jako mag. Niestety reszta klas nie została jeszcze określona.

Angry Birds Epic - mag i wojownik

Gra Angry Birds Epic powinna zadebiutować już wkrótce, jednak nie wiemy dokładnie kiedy. Rovio najprawdopodobniej przed oficjalnym startem przetestuje tytuł na terenie Australii, Kanady oraz Nowej Zelandii. Możemy się więc spodziewać, że przed debiutem w oficjalnych sklepach z mobilnymi appkami – gra wcześniej zawita na „różnego rodzaju forach internetowych”.


  • VonLuckies

    Zapowiada się niamowicie ciekawie! Czekam.