Angry Birds Transformers

Angry Birds Transformers – tego jeszcze nie było

Chyba większość właścicieli nowoczesnych smartfonów i tabletów miała na swoim urządzeniu choć przez chwilę zainstalowaną grę zatytułowaną Angry Birds. Dzięki połączeniu wysokiej grywalności ze świetnym marketingiem fińskiego studio, gra stała się jedną z najpopularniejszych pozycji na urządzenia mobilne. W przyszłym miesiącu oficjalnie zadebiutuje kolejna część Wściekłych Ptaków o nazwie Angry Birds Transformers.

angry_birds_transformers_4

Schemat rozgrywki znany z Angry Birds zdążył się już wszystkim nieco opatrzeć i stał się bardzo oklepany, jednak będę starał się uniknąć w tym przypadku użycia słowa „nudny”. Wyjątkiem może być oczywiście wydane w zeszłym roku Angry Birds Go!, które także zerwało z tradycyjną formą znaną z poprzednich części Angry Birds. Tym razem fińskie studio zdecydowało się na skrzyżowanie świata Wściekłych Patków ze światem popularnych Transformersów.

Angry-Birds-Transformers-3

Rovio wydało właśnie oficjalny trailer zapowiadający najnowszą część gry. Będzie to dwuwymiarowa, widziana od boku rozgrywka, w której to opierzone postaci inspirowane Autobotami – Autobirds – zmierzą się z Decepticonami, na potrzeby gry nazwanymi Deceptihogs. Całość okraszać będzie muzyka lat osiemdziesiątych, a sama rozgrywka nabierze charakteru tradycyjnych gier z przeszłości, z czego z pewnością ucieszą się nieco starsi posiadacze urządzeń mobilnych.

Angry Birds Transformers trafi do App Store 15 października, natomiast posiadacze sprzętów pracujących pod kontrolą Androida będą mogli ściągnąć i zainstalować tę grę nieco później, bo 30 października. Poniżej znajdziecie wspomniany przeze mnie wcześniej trailer.