CyanogenMod

Aplikacja CyanogenMod usunięta ze sklepu Google Play

Oficjalny instalator CyanogenMod został usunięty ze sklepu Google Play. Aplikację usunęli sami twórcy po tym, jak otrzymali od Google wiadomość, że ich dzieło narusza zasady panujące w sklepie.

CyanogenMod

O jakie zasady chodzi? Google nie podoba się to, że instalator CyanogenMod zachęca swoich użytkowników do łamania postanowień gwarancyjnych sprzętu i to pomimo faktu, że zamiary CyanogenMod są zupełnie nieszkodliwe. Nie wiem czy wszyscy wiecie, ale utrata gwarancji to jedno z następstw zrootowania smartfona / tabletu. Oczywiście istnieją sztuczki, które potrafią zatrzeć wszelkie ślady po takim rootowaniu, jednak mimo wszystko nie każdy je zna.

Instalator CyanogenMod zadebiutował zaledwie kilka tygodni temu. Aplikacja pozwalała na flashowanie androidowego sprzętu nieoficjalnymi ROM’ami firmy CyanogenMod. Według danych podawanych przez Cyana, program przez te kilka tygodni pobrało setki tysięcy użytkowników.

Oczywiście usunięcie instalatora CyanogenMod z Google Play to spory problem dla firmy, jednak nie oznacza to wcale śmierci appki. Można ją nadal, bez problemu pobrać z oficjalnej strony projektu. Program został też wrzucony do sklepów z aplikacjami Amazona i Samsunga.

Być może w dalszej perspektywie CyanogenMod znajdzie jednak sposób, aby mimo wszystko wrzucić swój instalator do Google Play, nie łamiąc przy tym zasad. Zresztą trochę się dziwię, że Google przyczepiło się właśnie do CyanogenMod. Przecież w sklepie od dawna jest bardzo dużo podobnych programów, jak ROM Manager, ROM Installer, ROM Toolbox, ROM Customizer itd.

Źródło


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Bardzo dobrze że ich wywala Google , to nie była żadna aplikacja tylko ewidentny bubel który żadnego systemu na CM nie zmieniał w modelach SGS2 i inne flagowce które już nie dostawały aktualizacji od Samsung

  Dziadostwo pobrałem na SGS2 i się okazało że XEO JB’4.1.2 nie mogę zamienić na CM.
  To po Ch** taka aplikacja bubel , tyle warta co ten ich system widocznie jak nie potrafią Kowalskiego w prosty sposób uszczęśliwić jak tak chcą swój CM popularyzować na sprzęcie i zdobyć udział w rynku .

  Z taką aplikacją bublem to żadnego udziału w rynku nie zyskają z wyjątkiem marginesu dzieciaków co będą się bawić w odin i inne grzebanie

  Gdyby o tym badziewiu CM nie pisano w necie i ktoś się nie jarał publicznie na kilku portalach forach to by nikt na ten bubel nawet nie spojrzał i nie słyszał .

  • http://smartfan.pl/ Noob

   CM jest szczególnie dobry dla starych, zapomnianych już urządzeń, bo dzięki niemu mogą one dostać nowe wersje Androida i nie kisić się ze starymi. Dobrym przykłądem jest tutaj Galaxy S I9000.