Battery-Indicator-Pro-0

Aplikacja dnia – Battery Indicator (Android)

Projektanci systemu Android chyba nie korzystają zbyt często z własnego dzieła – bo jak wytłumaczyć fakt, że „fabryczny” wskaźnik naładowania akumulatora, jest tak kiepsko widoczny.

Battery Indicator Pro

W oryginalnym, niemodyfikowanym systemie Android (szczególnie, jeśli chodzi o wersję 2.3 Gingerbread), mamy do czynienia z ledwie widocznym wskaźnikiem naładowania baterii, który znajduje się zaraz obok zegara, na pasku powiadomień. Wskaźnik ma formę miniaturowej, zielonej bateryjki, której dokładność jest tak znikoma – iż jej wskazania pozwalają jedynie w dużym przybliżeniu określić, jak bardzo naładowana jest bateria w naszym smartfonie.

Całą sytuację zrozumieli ludzie z firmy Darshan Computing, którzy stworzyli aplikację – pozwalającą na dokładniejsze odczytywanie stanu naładowania akumulatora. Program występuje w dwóch wersjach – płatnej i bezpłatnej. Wersja darmowa nie ma w sobie praktycznie żadnych ograniczeń, nie zawiera nawet reklam. Wersja płatna jest jednak bardziej rozbudowana, pozwala np. na zmianę koloru wskaźnika naładowania baterii, ustawianie alarmów, wyświetla czas, jaki pozostał do rozładowania itp.

Jak wygląda taki dodatkowy wskaźnik? Możecie to zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu, niestety nie mogłem zaprezentować oryginalnego wskaźnika baterii, gdyż mam zmodyfikowaną wersję systemu na swoim smartfonie. Każdy jednak chyba wie, jak wygląda ta mała, mikroskopijna bateryjka obok zegarka.

Battery Indicator Pro

Program pozwala nam też na wyświetlanie danych o baterii, w postaci jej aktualnego napięcia, czasu jaki upłynął od odłączenia od ładowarki, temperatury itp. Płatna wersja aplikacji kosztuje około 4zł, linki do obydwóch wersji znajdziecie na dole artykułu.

Źródło: Battery Indicator, Battery Indicator Pro