Crusade-Of-destiny-0

Aplikacja dnia – Crusade of Destiny (Android, iOS, Bada)

Dzisiaj mam przyjemność zaprezentować trójwymiarową grę RPG, która jest dostępna na systemy Bada, Android oraz iOS.

Crusade of Destiny

Grę odpaliłem z pewnym powątpiewaniem – ot kolejny RPG bez polotu. Całe szczęście gra Crusade of Destiny bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, gdyż nie jest to kolejny, średni RPG – ale gra z prawdziwego zdarzenia. Pierwsze co mnie zaskoczyło, to fakt, że gra została przetłumaczona na nasz rodzimy język. Co prawda dość nieudolnie, gdyż w wersji w którą grałem nie wszystko było do końca przetłumaczone, zdarzały się brzydkie literówki itp. Jednak, jeśli ktoś nie zna języka angielskiego – to nawet takie kiepskie tłumaczenie będzie bardzo pomocne.

Crusade of Destiny

Zacznijmy od tego, co w grze RPG jest chyba najważniejsze – czyli fabuła i świat gry. Grę rozpoczynamy we wiosce, w której do wykonania mamy kilka misji. Misje nie są na początku zbyt wyszukane, ot zebrać trochę słomy na miotłę, uwolnić siostrę mieszkańca wioski z jaskini trolli itp. W późniejszych etapach gry, misje robią się nieco bardziej skomplikowane.

Jeśli chodzi o świat gry, to jest on całkiem spory. Składa się na sześć krain, w których mamy do wykonania różne questy, oczywiście każda z krain oferuje też swoje mroczne podziemia.

Crusade Of Destiny

W każdym RPG, jednym z najważniejszych elementów – jest rozwój postaci. W grze Crusade of Destiny postać rozwijamy zdobywając doświadczenie (które rośnie, gdy ubijamy kolejne potwory). Gdy uzbieramy odpowiednią ilość punktów doświadczenia – to jak w praktycznie każdym RPG, wzrasta poziom naszego bohatera. Z każdym wzrostem poziomu dostajemy też punkt, który możemy wykorzystać u lokalnego trenera, rozwijając jedną (lub kilka) umiejętności (walka wręcz, łucznictwo, magia). Dodatkowo, wraz z rozwojem postaci do dyspozycji dostajemy coraz to nowe skille, które pomagają szybciej ubijać potwory.

Crusade of Destiny

W grze możemy rozwijać także swój ekwipunek, jednak na to potrzebujemy złota. Złoto zdobywa się dość prosto, wystarczy zabijać stwory przemierzające krainę gry, z których wypadają różne przedmioty – a te z kolei sprzedajemy w sklepach. Trochę ekwipunku możemy też zdobyć – wykonując misje.

Crusade of Destiny

Sterowanie wygląda klasycznie, jak w większości gier 3D. Na ekranie urządzenia pojawia się wirtualny joystick, którym poruszamy naszą postacią. Ataki wykonujemy wciskając odpowiedni skill na ekranie.

Crusade of Destiny

Crusade of Destiny oferuje też takie czynności, jak pływanie, łowienie ryb, czy jazda na koniu. Gra nie powinna się szybko znudzić, zresztą mnie – przykuła na dość długi czas do ekranu smartfona. Jeśli chodzi o płynność działania, to na Samsungu Galaxy S nie ma żadnych problemów, gra działa bez najmniejszego zająknięcia – niestety nie mogę się wypowiedzieć, jeśli chodzi o słabsze urządzenia. Poniżej przedstawiam filmy kręcone w trakcie rozgrywki Crusade of Destiny.

Gra Crusade of Destiny nie jest darmowa, kosztuje, w zależności od systemu (ceny przybliżone) – 14zł (Android), 20zł (Bada), iOS (4zł). Jak widać, najlepiej w tej kwestii mają posiadacze urządzeń z iOS na pokładzie. Grę można kupić poprzez markety każdego z OSów, linki na dole artykułu.

Linki: iOS, Android, Bada