Deadly-Dungeons-RPG-0

Aplikacja dnia – Deadly Dungeons (Android)

Dzisiaj zaprezentuję grę RPG – Deadly Dungeons, która została zrobiona wyłącznie na platformę Android.

Deadly Dungeons RPG

Deadly Dungeons to klasyczny RPG w starym stylu. Przypomina produkcje z lat 90-tych, m.in. takie mistrzowskie tytuły, jak Eye Of The Beholder, czy Dungeon Hack. O co chodzi w tej grze? Wcielamy się w bohatera, który został odseparowany od swojej drużyny i trafił do mrocznych podziemi, pełnych różnorakich monstrów.

Deadly Dungeons RPG

To, co na początku wydaje się zwykłą ucieczką – przeradza się w walkę o przetrwanie, konfrontacją z pradawnym złem i zejściem do czeluści piekielnych. Gracz ma do pokonania ogromne połacie niebezpiecznych podziemi, w których znajdzie unikatowe przedmioty i potężnych przeciwników.

Deadly Dungeons RPG

Poziomy podziemi są generowane losowo, tak samo, jak potwory i przedmioty – zapewnia to niekończące się możliwości rozgrywki. Sterowanie grą jest dość proste, do poruszania się używamy strzałek u dołu ekranu. Można by przypuszczać, że gra jest zrobiona w grafice 2D, ale nic bardziej mylnego. Gra oferuje grafikę 3D OpenGL ES, możemy swobodnie ruszać głową naszego bohatera i oglądać podziemia ze wszystkich stron.

Deadly Dungeons RPG

W grze, jak w każdym, rasowym RPG, wraz z postępem rozgrywki – awansujemy na coraz to wyższe poziomy, podnosząc jednocześnie swoje statystyki. W trakcie przemierzania podziemi czasami spotykamy różne postacie NPC, z którymi możemy np. pohandlować, kupić nowy ekwipunek, lub sprzedać stary.

Deadly Dungeons RPG

Walka w podziemiach nie sprowadza się jedynie do bezmyślnego walenia palcami w przycisk miecza. Można tu umiejętnie lawirować, między zasłanianiem się tarczą a atakami. Co ciekawe – potwory nie tylko zadają nam obrażenia, ale też potrafią ogłuszyć, albo przewrócić. O ile podczas ogłuszenia niezbyt wiele możemy zdziałać, to podczas, gdy zostaniemy przewróceni – musimy szybko nacisnąć na środek ekranu, aby nasz bohater wstał. Poniżej umieszczam dość długi film, który dobrze przedstawia rozgrywkę Deadly Dungeons.

Grę polecam każdemu fanowi RPG, a w szczególności – wielbicielom oldskulowych gier RPG, rodem z Amigi. Deadly Dungeons nie jest niestety grą darmową, na Android Market zapłacimy za nią około 14 zł (w zależności od kursu dolara). Przed zakupem możemy jednak przetestować grę, i zainstalować darmowe demo – Deadly Dungeons Demo, które również znajdziemy na Android Market. Linki do pełnej wersji, jak i do dema znajdziecie na dole artykułu.

Linki: Deadly Dungeons, Deadly Dungeons Demo