Fruit-Ninja-0

Aplikacja dnia – Fruit Ninja (Android, iOS, Bada)

Dzisiaj gra, która pochłonęła mnie i moich znajomych na długie godziny – ciachanie owoców, czyli Fruit Ninja.

Fruit Ninja

Gra jest bardzo prosta – polega na cięciu pojawiających się owoców na ekranie. Owoce wyskakują z dołu ekranu, a my, najlepiej jednym pociągnięciem palca/miecza musimy je wszystkie poprzecinać. Zasady są bardzo proste, ale gra nie jest już tak łatwa, jak by się mogło wydawać. Prócz owoców z dołu wyskakują też bomby, które (w zależności od trybu gry) – albo kończą naszą rozgrywkę efektownie eksplodując, albo odejmują nam zgromadzone punkty.

Fruit Ninja

W grze mamy do dyspozycji trzy rodzaje rozrywki:

  • Classic – tryb klasyczny, w którym musimy skutecznie kroić owoce i omijać wyskakujące bomby, jest ich z czasem coraz więcej i coraz trudniej je omijać. Ten tryb gry polega na zdobyciu jak największej ilości punktów. Niestety w tym trybie – przecięta bomba kończy naszą rozgrywkę. Do dyspozycji mamy trzy życia, każdy niepocięty owoc zabiera nam jedno z nich.
  • Arcade – w ciągu minuty musimy zdobyć jak najwięcej punktów, mamy tu nieograniczoną liczbę żyć, a rozwalone bomby zabierają nam po 10 punktów. W odróżnieniu od trybu klasycznego – tutaj pojawiają się różnego rodzaju bonusy (w postaci kolorowych bananów), które mogą pomnażać nasze punkty, zwalniać grę, lub zwiększać ilość owoców na ekranie.
  • Zen – trwa 90 sekund, nie ma tu bomb ani żyć, można go nazwać trybem relaksacyjnym – ot ciachanie owoców dla przyjemności (lecz punkty i tu są liczone).

Fruit Ninja

W każdym z trybów gry możemy za udane rozwalanie owoców dostać różnego rodzaju combosy i bonusy, które skutecznie zwiększają naszą punktację. Poniższy firm doskonale demonstruje działanie gry.

Grę polecam zarówno w trybie solo, jak i z przyjaciółmi – wtedy można zrobić rywalizację, kto rozwala najlepiej owoce i zdobywa najwięcej punktów. Owocowy Ninja nie jest grą darmową, a jego cena jest zależna ściśle od rodzaju OS: właściciele urządzeń z iOS muszą za nią zapłacić 2,39€ (ok. 9,5zł), za wersję Android zapłacimy 1,19AU$ (ok. 3,5zł), a za wersję na smartfon z systemem Bada wydamy 8zł.

Linki: iOS, Android, Bada