GunBros-1

Aplikacja dnia – Gun Bros (iOS, Android)

Dzisiaj chciałem wszystkim przybliżyć darmową grę, przeznaczoną na iPhone – Gun Bros.

Gun Bros

Na pierwszy rzut oka gra przypomina starą, klasyczną strzelankę, która była wydana w 1993 roku – Chaos Engine. W Gun Bros produkcji Glu też sterujemy jednym z dwóch osiłków, wyładowanego po brzegi bronią, przystosowaną do uśmiercania wszystkiego co się rusza.

Jest też druga strona gry Gun Bros – w trakcie rozgrywki zdobywamy Xplodium, które następnie zamieniamy na gotówkę. Za kasę pozyskaną z Xplodium możemy ulepszać broń, którą posiadamy, albo kupić zupełnie nową. W sklepie są też kamizelki kuloodporne, granaty i specjalne moce, które ułatwiają nam wyżynanie potworów.

Gun Bros

Gra nie posiada scenariusza, jedynym zadaniem jest zabicie wszystkich potworów na danym levelu – które atakują nas jak tylko się da. W grze jest cała masa poziomów, które dzielą się na planety, planety dzielą się na rewolucje, rewolucje na walki a walki na fale.

Pole walki obserwujemy z lotu ptaka, a sama grafika ma charakter 3D. Postacią sterujemy dwoma wirtualnymi joystickami, które często potrafią się „zgubić” spod palca w ferworze walki.

Gun Bros polecam szczególnie wielbicielom trybu multiplayer, w którym możemy grać wspólnie ze znajomymi, co przynosi zdecydowanie większą frajdę, niż wyżynanie potworów w trybie single player. Gra jest darmowa, także nie ma obawy, że wyrzucimy pieniądze w błoto.

Link do gry w wersji iOS: iTunes

Aktualizacja: Jak donoszą czytelnicy, wersja jest też dostępna na system Android, jak mogłem zapomnieć o poczciwym Andku.

Link do gry w wersji Android: