ipla-1

Aplikacja dnia – ipla (Android, Symbian^3, iOS)

Jeśli często oglądasz Polsat, lubisz „Świat według Kiepskich”, lub „Włatców Móch” – to koniecznie zaopatrz się w aplikację ipla.

ipla

ipla to program umożliwiający korzystanie z VOD (wideo na żądanie), dzięki niemu możemy w dowolnej chwili obejrzeć swój ulubiony serial, koncert – albo dziennik informacyjny. Warunkiem do skorzystania z programu jest posiadanie szybkiego dostępu do internetu (minimum 300 Kbit/s).

ipla nie umożliwia oczywiście dostępu do programów i filmów ze wszystkich stacji telewizyjnych z całego świata, ale jedynie tych, których autorem jest Cyfrowy Polsat. Co konkretnie możemy oglądać? Praktycznie wszystkie treści takich kanałów, jak Polsat, Polsat News, Polsat Play i Polsat Cafe. Dostępne w całości są takie seriale, jak „Włatcy Móch”, „Świat według Kiepskich”, „Pierwsza Miłość” itp. Do dyspozycji mamy też wydarzenia sportowe, np. gale boksu, siatkówkę itp., jest też masa koncertów realizowanych przez Polsat.

ipla

Jako, że ipla to program VOD, więc nie musimy czekać, aż dany serial będzie emitowany – w dowolnym momencie wybieramy jakiś film i odtwarzamy na naszym smartfonie, dostępne są m.in. wszystkie odcinki „Włatców Móch”. W skrócie – do dyspozycji mamy ponad 10.000 plików wideo, które możemy oglądać bezpośrednio na ekranie naszego smartfona/tabletu. Każde wideo można ściągnąć do pamięci naszego urządzenia, co pozwala obejrzeć je później, w trybie offline – bez dostępu do internetu (można zapisać do 20 plików wideo).

Istnieje też możliwość oglądania niektórych programów na żywo – dostępne są Polsat News, TV Biznes i Superstacja.

ipla jest zupełnie darmowa, niestety owa „darmowość” objawia się tym, że przed praktycznie każdym obejrzeniem jakiegoś wideo – wyświetla się reklama. Nie ma jednak co narzekać, gdyż ipla to naprawdę świetny program. Jest też możliwość wykupienia abonamentu na konto VIP, wtedy wszystkie reklamy znikają, a my możemy ściągać pliki wideo na naszą kartę pamięci bez żadnych limitów. Koszt rocznego konta VIP wynosi 84zł, jest to najatrakcyjniejsza forma płatności (dostępne są też warianty: 7, 30 i 90-dniowy).

Link do aplikacji: KLIK