ProgramTVRepertuarKin-1

Aplikacja dnia – Program TV & Repertuar Kin (Android)

Niedawno pisałem o aplikacji Programoid, która jest świetna jeśli chodzi o aktualny program TV. Dzisiaj postanowiłem napisać o kolejnej tego typu aplikacji, dostępnej na platformę Android – Program TV & Repertuar Kin.

Program TV & Repertuar Kin

Program, podobnie jak wcześniej opisywany Programoid, oferuje cały szereg funkcji, związanych z prezentacją rozkładu TV. Program TV & Repertuar Kin to jednak coś więcej, niż Programoid, gdyż, prócz samego programu TV – potrafi wyświetlić repertuar kin z całej Polski.

Co dokładnie oferuje nam Program TV & Repertuar Kin? Mamy do dyspozycji program ponad 130 stacji telewizyjnych, które możemy filtrować poprzez dodawanie do ulubionych. Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu jest mało intuicyjna – sam chcąc korzystać z tego programu wyczytałem, że oferuje rozkład ponad 130 stacji TV – ale po uruchomieniu na ekranie widniało zaledwie 10 stacji. Trochę potrwało, zanim zorientowałem się, jak dodać nowe programy do tej listy – wystarczy rozwinąć menu opcji i wejść w „Ulubione kanały” – tam możemy dokładnie wybrać swoje kanały z ogromnej listy programów telewizyjnych.

Program TV & Repertuar Kin

Program TV & Repertuar Kin daje nam też możliwość przeglądania aktualnie trwających seansów w telewizji, oraz tych, które będą zaraz nadawane. Jest to wyjątkowo przydatna opcja – ile razy chcemy przecież wiedzieć, co teraz leci w TV, a przeglądanie gazety i każdego kanału jest męczące – tutaj mamy piękną listę, na której widnieją wszystkie aktualne seanse wraz z paskiem ich postępu.

Program TV & Repertuar Kin

Nie muszę chyba wspominać o tym, iż Program TV & Repertuar Kin ma wbudowaną opcję przypomnień, która da nam znać, gdy zbliża się nasz ulubiony program. Aplikacja jest bardzo rozbudowana – każdy program ma swój opis, a każdy film dodatkowo swój link do serwisów IMDb, FilmWeb, oraz YouTube (w tym wypadku możemy obejrzeć np. jego zwiastun). Brakuje mi jedynie w opisie filmu noty z serwisu IMDb, która dałaby możliwość oceny (bez wchodzenia na stronę IMDb), czy film warto obejrzeć, czy nie.

Program TV & Repertuar Kin

Nazwa programu sugeruje, że nie mamy tu do czynienia jedynie z programem TV, ale i repertuarem kin – i tak jest faktycznie. Aplikacja oferuje rozpiskę 3-dniowego repertuaru kin z ponad 100 miast w Polsce. Każdy film (jak to było w przypadku programu TV) jest opatrzony takimi informacjami, jak: rok i kraj produkcji, gatunek, czas trwania, obsada, reżyseria, opis.

Program TV & Repertuar Kin

Program TV & Repertuar Kin to obowiązkowa pozycja nie tylko dla każdej osoby oglądającej telewizję, ale też dla tej, która chodzi czasami do kina. Aplikacja jest stale rozwijana (o wiele częściej wychodzą aktualizacje, niż do wspomnianego wcześniej Programoid), a co najważniejsze – darmowa. Twórcy czerpią zyski wyłącznie z reklam wyświetlanych u dołu programu. Zachęconych moją recenzją – zachęcam do zainstalowania programu, link (jak zwykle) znajduje się na dole artykułu.

Link do Program TV & Repertuar Kin: KLIK